Kahramanmaraş’ta İş Dünyası ‘İş Dışı’ Buluştu II Ömer Faruk Coşkun

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) üyelerinin tanışması ve aralarındaki işbirliğinin güçlendirilmesi ve genç iş adamlarıyla tecrübeli işadamlarının fikir alışverişlerinde bulunması hedefiyle Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu’nun  (KAGEGİK) organize ettiği ‘İş Dışı Buluşmalar’ Kahramanmaraş kamuoyu tarafından yoğun ilgi gördü. Toplantıya birçok genç ve kadın iş insanlarının yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, KAGECİK Başkanı Aykut Balcıoğlu ve diğer ilgililer katıldı. Toplantı da konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, genç ve tecrübeli iş insanları arasında işbirliğini önemsediklerini kaydetti. Şehirdeki iş insanlarıyla gurur duyduklarını ifade eden Güngör, yeni yatırım alanları oluşturarak Kahramanmaraş’ın iş hacmini geliştirmek istediklerini söyledi.
Kahramanmaraş’ta İş Dünyası ‘İş Dışı’ Buluştu II Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör

GENÇ VE TECRÜBELİ İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

Güngör, şunları kaydetti: “İş Dışı Buluşmalar’ etkinliğinin 3.sünü gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmaları çok önemsiyoruz. Bir şeyin genciyle, tecrübelileriyle buluşması; karşılıklı fikir alışverişinde bulunulması ve tecrübelilerini paylaşmasında önemli olduğunu düşünüyorum. Ticaret ve Sanayi Odamız genç girişimcilerle, tecrübeli iş insanlarını buluşturarak bu süreci yaşatmaya çalışıyor. Kendilerinin takdir edilmesi gerekiyor. Ben bunun çok anlamlı ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Kahramanmaraş’ta kendileriyle övündüğümüz çok değerli iş insanları ve yatırımcılar var. Onların gerisinden gelen bir genç girişimcilerimiz var. Bu şehrin belediye başkanı olarak bundan gurur duyuyorum. Yeni yatırım alanlarıyla, yeni iş alanlarıyla iş dünyamızın sürekli geliştiğini görüyorum. Hükümetimizde, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu yeni yatırım alanları oluşturma konusunda şehrimize pozitif ayrımcılık yapıyor. Onlara da teşekkür ediyorum.”

Kahramanmaraş’ta İş Dünyası ‘İş Dışı’ Buluştu  II Şahin Balcıoğlu

DAVETİMİZE DEĞER VERİP KATILIM SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR EDERİM

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu ise toplantıya katılan iş insanlarına teşekkür etti. Balcıoğlu, “Bugün ticaretten daha çok birbirimizi daha yakından tanımayı, neler yaptığımızı ve neler yapabileceğimizi konuşacağız. Bizim davetimizi değerli buldunuz, vakit ayırdınız ve buradasınız. Ne kadar mutlu olduğumuzu anlatmak için kelimeler bulamıyorum. Değer verip geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş’ta İş Dünyası ‘İş Dışı’ Buluştu II Şahin Balcıoğlu

GENÇ İŞ İNSANLARIMIZ KAHRAMANMARAŞ’I HAKETTİĞİ YERE TAŞIYACAKTIR

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal ise bu toplantıyı çok önemsediklerini belirtti. Genç iş insanlarının Kahramanmaraş’ı hakkettiği noktaya taşıyacaklarına inandıklarını dile getiren Sezal, “Ticaret ve Sanayi Odamızın düzenlediği ‘İş Dışı Buluşmalar’ toplantısını çok fazla önemsiyoruz. Kahramanmaraş’ın önümüzdeki yıllarda hakkettiği yere gelebilmesi, kendine yakışan yere gelebilmesi için iş dışı buluşmalara katılan genç kardeşlerimizin inşallah önümüzdeki yıllarda ailelerinden aldıkları destekle Kahramanmaraş’ı daha güzel noktalara taşıyacağını düşünüyorum. Bir ağabeyleri olarak genç kardeşlerimin yanındayım. Elimden ne gelirse destek vermeye, yanlarında olmaya çalışacağım. Bunun sözünü veriyorum. Şahin Balcıoğlu başkanımızın gayretleri hepimizin malumudur. Aykut Balcıoğlu kardeşimin gençlerin geleceği için yaptıkları, Kahramanmaraş’ın geleceği için yaptıkları hepinizin malumudur. İnşallah onların gayreti ile birlikte Kahramanmaraş’ın hem üretimde, hem istihdamda, hem ihracatta, hem de siyasette daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum ve temenni ediyorum. Buna inancım tam. Sonraki yıllarda da ilişkilerin ve münasebetin artması, Kahramanmaraş insanının birlik ve beraberliğinin artması hususunda bu buluşmalar devam eder diyorum” diye konuştu.

Kahramanmaraş’ta İş Dünyası ‘İş Dışı’ Buluştu II Mehmet Cihat Sezal

Kahramanmaraş’ta İş Dünyası ‘İş Dışı’ Buluştu II Kadir Can Şentürk