Kahramanmaraş’ın mutfak kültürünü yaşatmaya devam eden Nar Çiçeği Türk Mutfağı Esnaf Lokantası, Şazibey Mahallesi Piazza AVM çaprazında vatandaşların hizmetine girdi. Kentte sayılı lokantalardan olan self servis sistemi ile müşteriler çok hızlı bir şekilde yemeklerini alabiliyorlar. Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarının altını çizen Nar Çiçeği Türk Mutfağı Esnaf Lokantası İşletmecisi Adem Toğrul, daimi olarak 13 çeşit ana yemek çıkarttıklarını belirtti. Ağırlıklı olarak Kahramanmaraş Mutfağına özgü yemekler çıkardıklarını dile getiren Lokanta İşletmecisi Adem Toğrul, “Şehir dışından gelen müşterilerimiz için İzmir Köfte, Ankara Tava ve Kilis Tava gibi yemekleri de çıkarıyoruz” dedi.IMG_8397

AĞIRLIKLI OLARAK KAHRAMANMARAŞ MUTFAĞINA ÖZGÜ YEMEKLER ÇIKARIYORUZ

Kahramanmaraş Mutfağına öncelik verdiklerini aktaran Adem Toğrul, “Günde daimi 13 çeşit ana yemek çıkarıyoruz, diğer çeşit yemeklerimiz her gün değişiyor. Sabit olan menümüzde Ekşili Aya Sulusu, Kuru Fasulye, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Ekşili çorba var. Bir gün Mercimek Çorbası bir gün Ezogelin Çorbası yapıyoruz. Tas kebabı, İncik Haşlaması gibi daha sabit ürünlerimizde var.  Daha sonra zeytinyağlı çeşitlerimiz var. Bunlar; Pancar Tarator, Havuç Tarator, Mantı. Dolma çeşitlerinden ise patlıcan ve biber dolmamız var. Bu bahsettiğim yemekler sabit olan yemeklerimiz. Aynı zamanda mevsime göre değişiklik gösteren mezelerimizde var. Tatlı çeşitlerimizde Kemal Paşa, Ayva, Kabak ve Sütlaç tatlısı mevcuttur. Ağırlıklı olarak Kahramanmaraş Mutfağına özgü yemekler çıkarıyoruz ama müşterilerimizin isteğine göre yemek ve tatlı çeşitlerimizde değişiklik yapıyoruz.

IMG_8381

MÜŞTERİLERİMİZ İSTEDİKLERİ YEMEKLERİ ŞEFLERİMİZE SÖYLEYİP ALABİLİYORLAR

Ekşili Aya Sulusu ve Ekşili Çorba Kahramanmaraş yöresine ait çok sevilen yemekler ve daimi olarak menümüzde yer alan yemeklerimiz. Şehir dışından gelen müşterilerimiz için İzmir Köfte, Ankara Tava ve Kilis Tava gibi yemekleri de çıkarıyoruz.  Evlere servisimiz henüz yok ama gel al servisimiz var, paket yaptırıp götürebilirler. Altlı – üstlü 2 tane salonumuz var, aynı anda 150 -200 kişiyi ağırlayabiliyoruz. Üst katta kapalı ve açık,  alt katta ise sadece kapalı alanımız var. Müşterilerimiz aileleriyle veya arkadaş çevreleriyle buraya gelip gönül rahatlığıyla yemeklerini yiyebilirler. Ana yemeklerimizin fiyatı 28 lira ile 60 lira arasında değişkenlik gösteriyor. Çorbalarımız 15 lira, pilavlarımız 12 lira, tavuk çeşitlerimiz 28 lira ve et çeşitlerimiz 38 lira ile 60 lira arasında. Biz herkes tarafından bilinmesi gereken self servis sistemini kullanıyoruz. Müşterilerimiz istedikleri yemekleri şeflerimize söyleyip alabiliyorlar. Daha sonra tatlılarını, içeceğini, salatasını, mezesini, ekmeğini ve çatal – kaşık alarak kasaya geliyorlar burada yemeklerin ücretini ödeyip masalarına oturuyorlar” ifadelerini kullandı.

IMG_8394

Haber: Emrah Özdemir

Elbistan'da Otomobilinin İçerisinde Ölü Bulundu Elbistan'da Otomobilinin İçerisinde Ölü Bulundu