banner287

Tatile gidemeyen vatandaş kampa yöneldi

Yaşanan hayat pahalılığı sonrası zirveyi gören otel fiyatları tatil yapacak vatandaşları yeni arayışa girdirdi. Otele ekonomik gücü yetmeyen vatandaşlar, çareyi kamp yapmaya yönelerek buldu.

Tatile gidemeyen vatandaş kampa yöneldi

Daha önceden doğa ve macera severlerin uğrak noktası olan kamp malzemeleri satan mağazalar, artık neredeyse tüm tatil severlere hizmet vermeye başladı. Pandemi dönemiyle birlikte Türkiye’de artan kamp ilgisi ekonomik sıkıntılar sebebiyle zirve yaptı. Tarihin en hareketli günlerini geçiren kamp ürünleri satan mağazalar, çadır, mat, uyku tulumu, kamp ocağı, fener gibi ürünleri müşterilerine sunuyor. Kamping yapmak isteyen vatandaşlar yaklaşık 900 TL ile 1000 TL arasına rahatlıkla kamp malzemelerini alabiliyor. Gazetemize açıklamalarda bulunan kamp malzemesi satışı yapan ATEF Outdoor Av Malzemeleri Mağaza Sorumlusu Harun Kaya, kamp malzemelerine son yıllarda görmedikleri ilgiyi bu dönemde gördüklerini söyledi. Pandemi dönemiyle birlikte ilginin arttığını belirten Kaya, yaşanan ekonomik sorunlarla birlikte otele gidemeyen tatil severlerin kamp yapmaya yöneldiğini söyledi.

VATANDAŞIN BÜTÇESİNE GÖRE ÖNERİLERDE BULUNUYORUZ

Kendilerine kamp malzemesi almak için gelen vatandaşlara ilk olarak nasıl bir yere gideceklerini sorduklarını belirten Kaya, belirtilen ihtiyaçlara ve söylenen bütçeye göre önerilerde bulunduklarını kaydetti. Kaya, “Bu yaz fiyatlarda genel pahalılıktan dolayı tatil yapamayan vatandaşlar kamp alanlarını tercih ediyor. Bu durumda da çadır, tulum gibi ürünleri almaya yöneliyor. Satışlar pandemi döneminde zaten artış göstermişti. Fiyatların artış olması sebebiyle de pandemi dönemindeki hareketlilik artarak devam etti. Hafta sonları, günübirlik gidenler daha fazla tercih ediyor. Vatandaş bize geldiğinde ilk olarak gideceği yere göre çadır öneriyoruz. Ondan sonra mat, uyku tulumu gibi ürünler öneriyoruz. Fenerler, kamp ocakları, mangal, kamp tabureleri, kamp sandalyeleri, kamp masaları hepsini öneriyoruz. Vatandaşta bütçesine göre tercih yapıyor. Çadırların fiyatı 350 TL’den başlıyor. Tabi fiyatı sadece kaliteye göre değil, kapasitesine göre de değişiyor. Matların fiyatı 80 TL. Uyku tulumları 200 TL’den başlıyor. Derecesine göre fiyatları değişiyor. Kamp sandalyesinin fiyatı 175 TL. Taburelerin fiyatı 75 TL. Kamp Ocağı 175 TL, mangalı 200 TL. Vatandaşın kendi isteğine göre, ne ihtiyacı varsa fiyatlandırıp yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Burak Alkaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER