Elbistan'da İlköğretim Haftası Kutlandı

Elbistan İlçesinde 2017-2018 eğitim-öğretim sezonu başladı. İlköğretim Haftası dolayısıyla Gazipaşa İlkokulu önünde tören yapıldı.

Elbistan'da İlköğretim Haftası Kutlandı

2017-2018 öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Atatürk Anıtı’nın önünde yapılan çelenk sunma töreninin ardından Gazipaşa ilkokulunda devam etti. Gazi Paşa İlköğretim Okulu'nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla devam eden törende, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, öğretimde ilköğretimin önemine değinen bir konuşma yaptı. Kaymakam Akkoyun, "İlçemiz genelindeki özel ve resmi 118 eğitim kurumlarındaki 35 bin 188 öğrencimiz ders başı yaptı. Devletimiz tarafından 470 bin ücretsiz ders kitapları poşetli bir şekilde öğrencilerimizin sıralarına bırakıldı. Bu yıl birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflarda 51 zorunlu dersin müfredatında değişiklik yapıldı. Müfredatla ilgili öğretmenlerin, akademisyenlerin, sivil toplum örgütlerinin, sendikaların ve diğer paydaşların görüşleri dikkate alınarak yapılan bilimsel çalışma sonucunda bu müfredat hazırlanmıştır. Müfredatın en önemli özelliği sade ve anlaşılır olması, değerler eğitimini temel alan milli ve manevi değerlerin içinde olduğu bir yeni bir programdır" dedi.

ELBİSTAN OLARAK EĞİTİMDE İYİ BİR NOKTADAYIZ!

Akkoyun, "Elbistan olarak eğitimde iyi bir noktadayız. Özellikle son 4-5 yılda ilçemize kazandırılan 343 derslikle birlikte ilçemizde tekli eğitim yapan okullarımızın oranı yüzde 90'a ulaştı. Yapımı devam eden ve planlanan yatırımlarla 2019 yılında okullarımızın tamamı tekli eğitime geçecektir" dedi. Sonrasında okul öğrencileri hazırladıkları gösterileri ilköğretim haftasına katılan konuklara sundular. Sonrasında okulun 4.sınıf öğrencileri aralarına yeni katılan 1.sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği verdiler. Programda protokol mensupları öğrencilerin sevinçlerine ortak olarak sınıfları gittiler ve onlarla günün anısına fotoğraf çektirdiler. Düzenlenen törene Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Hasan Ayhan, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Haber: Erdi İşbilir/Elbistan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER