Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu kararına göre Yerel Yönetimler ve Mahalli İdareler Seçimleri 31 Mart 2024'te yapılacak. Yerel seçimlerde aday adaylığı düşünen isimlerde adaylıklarını kamuoyuna duyuruyor. Bu kapsamda Av. Haydar İkizer, CHP Pazarcık Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.  İkizer, yayınladığı basın bildirisinde, “Biz, İlçemize hizmet için her türlü bilgi birikim ve projelerimizle hazırız. Partim görev verir, halkımızda teveccüh gösterirse, Belediye başkanı olmak için hazırım. Bu görevi layıkıyla yapacağımı düşünüyorum. Ben aday olduğum takdirde seçimi kazanacağımı halkımızın bana gösterdiği ilgi ve destekleri ile biliyorum. Önemli olan seçilmek değil, seçildikten sonra ne yaptığınızdır” şeklinde konuştu.  

3-393

6 ŞUBAT'TA TARİHİN EN BÜYÜK ACILARINI YAŞADIK

Av. Haydar İkizer konuşmasının devamında şunları kaydetti; “6 Şubat’ta yaşadığımız felakette on binlerce canımızı yitirdik, Evlerimiz işyerlerimiz harabe oldu. Çok büyük acılar yaşadık halende yaşamaya devam ediyoruz. Yitirdiğimiz canlarımıza rahmetler olsun. Tek temennimiz bir daha böyle felaketler yaşamamak. İşte burada yerel yönetimler çok çok önemli. Maalesef ki Pazarcık'ta yerel yönetim sınıfta kaldı. Yapması gerekenleri yapmadı. Vatandaşlarımızın derdine ilaç olamadı. Belediyenin eksikliğini iliklerimize kadar hissettik. Bizim amacımız, Pazarcık halkına yapacağımız hizmetlerle Pazarcık’ın bu acılarını dindirmek istiyoruz. İlçemizden göçü durdurmak Pazarcık’ı yeniden cazibe merkezi haline getirmek, yurtdışında yaşayan hemşehrilerimizin de ilgisini çekeceği, katkı sunacağı projelerle, Ötekisi olmayan bir anlayışla, hiçbir siyasi parti siyasi görüş farkı gözetmeden tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek; demokratik yönetim anlayışıyla tüm Pazarcık’ı kucaklamak,  doğasını ve tüm tarihi dokusunu korumak istiyoruz. Hayatı boyunca toplumsal ve siyasal mücadele vermiş biri olarak bu görevin sorumluluğunu taşımak ve ileri götürmek adına belediye başkanlığına aday adayı oldum. Bu doğrultuda Pazarcık’ı hoşgörünün, huzurun ve toplumsal dayanışmanın merkezi yapacağız.

Depremzede vatandaşa bir darbe de DASK’tan Depremzede vatandaşa bir darbe de DASK’tan

ADAYIMIZ ÖN SEÇİMLE BELİRLENSİN

İlerleyen süreçte yapılmasını istediğimiz Ön seçimden hangi adayımız çıkarsa çıksın, çıkan adayımızın etrafında kenetlenecek ve yerel seçimlerde Pazarcık'ı partimize kazandıracağız. Yerel yönetim seçimlerine gidilirken Pazarcık'ın ve Pazarcıklının dokusunu tanıyan, parti programına inancı olan, Partimizin ilkelerini en iyi temsil edecek, Pazarcıklılar tarafından tanınan, Pazarcık halkı ile temas kurabilecek, birikimini ön plana çıkarabilecek nitelikte olan parti tabanında kabul gören bir adayla seçime gidilmesi gerektiğine inanıyoruz. Öncelikle partimizin ön seçim ile adayını belirlemesi temennimdir. Ancak parti meclisinin başka bir yöntem yani temayül yâda merkez yoklaması ile belirlemesinde mümkündür. Partimiz hangi yöntem ile aday belirlerse belirlesin partimizin kararına saygı duyarım. Parti kültürünün gereği de budur.

2-511

"BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE"

Pazarcık İlçe Örgütümüz, Belediye Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız, Mahalle Temsilcilerimiz ve yapmış olduğumuz danışma kurullarındaki görüşmeler, muhtarlık bölge çalışmalarımızda yaptığımız toplantılarda Belediye Başkanlığının kazanılması için Aday belirleme yöntemi olarak tabanın iradesinin en etkin şekilde yansıyacağı Önseçimden veya temayülden çıkacak sonuç sonrasında hem göreve hemde görev verilen arkadaşımın yanında olacak ve destekleyeceğim.

ÖRGÜTÜMÜN EMRİNDEYİM

Görevler gelip geçicidir önemli olan almış olduğunuz bayrağı ileri bir noktada devir edebilmektir. Alt yapıda, sosyal donatıda, hizmet alanlarında olduğu kadar, siyasal anlamda da toplumun daha demokratik, daha özgürlükçü bir noktaya ulaşabilmesi adına mücadele edilmesi gerekmektedir. Karanlık ve tek seslilik karşısında bizlere düşen en kısa sürede demokrasiyi yeniden kazanmaktır.  Bir hususun önemle altını bir kez daha çizmek istiyorum “Ben vatandaşlarımızın emrinde bir belediye başkanı olacağım. Karar alma mekanizmalarımızın daha katılımcı ve demokratik olabilmesi ilk hedefim olacaktır.”

1-565

Haber: Emrah Özdemir