Zahirelikler satışa çıktı

Zahirelikler satışa çıktı

Özellikle çalışan bayanların ilgisini çeken, kışa hazırlık amaçlı yapılan zahirelik ürünler satışa çıktı.

Vatandaşların kış gelmeden önce satın aldıkları salça, turşu, kışlık yeşil zeytin, tarhana, bulgur gibi ürünlerin yapım aşaması tamamlandı. Birçok insan bu ürünleri kendi evlerinde kışlık yiyecek olarak kullanırken bir takım insanlar ise bu ürünleri ticari amaçla kullanıyor. Kendi evlerinde doğal olarak yaptıkları zahirelikleri çeşitli semt pazarlarında ve sabit pazarlar da satışa çıkardı. Bu ürünler arasında doğal olarak elde edilmiş genellikle köy ürünleri olan salça, turşu, kışlık yeşil zeytin, tarhana, bulgur gibi ürünler yer alıyor. 

ZAHİRELİĞE KIŞLIK ZEYTİNDE EKLENDİ
Kahramanmaraş’ta yeşil zeytinin çıkmasıyla birlikte kış için yapılmış zeytin turşuları da satışa çıktı. Vatandaşlar erken çıkan zeytinlerini gerek turşu gerekse de yeşil zeytin olarak Kahramanmaraş merkezde yer alan dere pazarında satmaya başladı. 

VATANDAŞ DOĞAL ÜRÜNLERİ TERCİH EDİYOR
Piyasa da yer alan birçok hazır yapılmış turşu, salça gibi ürünler yer alırken Kahramanmaraşlı vatandaşlar daha çok köyde yapılmış doğal ve temiz ürünleri tercih ediyor. Bu ürünlerin arasında en çok satılan ürün ise salça oldu. 

Haber: Emre Akkış
 

 

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER