Yaz-Kış ilgi görüyor

Şehrin çeşitli bölgelerine kurulan mısır noktalarına vatandaşın ilgisi bir hayli yoğun.

Toplumun önemli geçim kaynakları arasında yer alan mısır, insanların da vazgeçilmez damak tadı olarak yaz-kış ilgi görüyor. Bu noktada şehrin çeşitli yerlerinde kurulu olan mısır tezgâhları ihtiyacı karşılarken, vatandaş tarafından oldukça da yoğun ilgi ile karşılanıyor. Kentte konumlu bulunan mısır tezgahlarından birinde 7’den 70’e tüm mısır severlere hizmet veren İbrahim Kayabaşı, Manşet Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulundu. Kayabaşı, “Satışlarımız çok iyi durumda vatandaşlarımızın mısıra ilgisi oldukça yoğun” dedi.

‘KIŞIN DAHA ÇOK TÜKETİLİYOR’
Vatandaşların kışın daha çok mısır tükettiğini belirten Kayabaşı, bunun sebebinin ise insanların kış soğuğunda sıcak sıcak haşlanmış mısırı sevmelerinden olduğunu söyledi. Kayabaşı, “Mısır satışları yaza göre kışın daha iyi durumda. Vatandaşlar kışın mısırı daha çok tüketiyor, çünkü kışın soğuğunda vatandaşlar sıcak sıcak haşlanmış mısırı daha çok seviyorlar. Yazın çiftçilik yapan vatandaşlardan temin ettiğimiz mısırı kışın korunması için derin dondurucuda muhafaza ediyoruz ki vatandaşlarımıza bayat mısır satmayalım” şeklinde konuştu.
 

‘GÜNLÜK 2-3 ÇUVAL MISIR GELİYOR’
Mısır satışlarında günlük belli bir standartın olmadığı söyleyen Kayabaşı, kimi zaman bütün çuvallardaki mısırları sattığını, kimi zamanda neredeyse bir çuval mısır dahi satamadığını belirtti. Kayabaşı, “Her gün çiftçilerden 2-3 çuval mısır alıyoruz. Bir çuvalın içinde ise yaklaşık 100 adet mısır oluyor. Satışlarımızda belli bir standart yok. Kimi zaman tüm çuvalları bitirdiğimizde oluyor, kimi zaman neredeyse bir çuval mısırı dahi satamıyoruz. Ama genel olarak baktığımızda Kahramanmaraş’ta mısır satışları iyi durumda. Bu açıdan hem biz kazanıyoruz hem vatandaşlara gül bir damak tadı sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 
Haber: Hakan Aydın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER