banner263

Ünal’dan külliye eleştirilerine sert tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hakkındaki eleştirilere sert tepki göstererek, “Geçmişte merdiven altında basın toplantısı yapan hükümetlerin yerini bugün bu milletin mehabetine uygun idare merkezleri almıştır. Orası Recep Tayyip Erdoğan’ın babasının malı değildir. Bu aziz milletin kendi yönetildiği merkezdir” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, grup başkanvekilleri yerlerinden söz alarak, gündeme ilişkin görüşlerini dile getirdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın kullandığı ifadelere yanıt vererek, tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, içtüzük 65. maddenin şahsiyatla uğraşmayı yasakladığına dikkati çekti. Ünal, "Engin Altay, birtakım ifadeler kullandı. Tam da bununla ilgili. Devletle, şahsiyetleri birbirinden ayırmak için bu düzenleme yapılmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

“DEVLETLE ŞAHSİYETİ BİRBİRİNDEN AYIRIN”
Ünal, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Devletle şahsiyeti birbirinden ayırt etmek gerekir. Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak tasarruflarda bulunur, bu tasarrufların hesabını da bu millete verir. Efendim, 'Kendisine saray yaptı'. O Külliye, bu aziz millete aittir. Geçmişte merdiven altında basın toplantısı yapan hükümetlerin yerini bugün bu milletin mehabetine uygun idare merkezleri almıştır. Orası, Recep Tayyip Erdoğan'ın babasının malı değildir, bu aziz milletin yönetildiği merkezdir. O yüzden konuşurken devlet ile şahsiyeti birbirinden ayırt ederek konuşun.”

Haber: Emre Akkış

Kübra Şimşir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER