SKANDAL! DEFİLE BAŞKANI GÖREVDEN ALDIRDI

İtfaiye gibi oldukça hassas ve önemli bir kurumun içerisinde defile yapılmasına imkân sağlamasıyla tüm tepkileri üzerine çeken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder, görevinden alındı.

SKANDAL! DEFİLE BAŞKANI GÖREVDEN ALDIRDI

Cumartesi günü Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda kim yada kimlerce yapıldığı belli olmayan bir defile gerçekleştirildi. Düzenlenen defileye iddialara göre İstanbul’da bulunan bir cast ve oyunculuk ajansından modeller katıldı. İtfaiye Dairesinde gerçekleşen defilede araçların bulunduğu alana mankenlerin giydikleri elbiseleri sergilemesi için alan oluşturuldu. Görüntüler de İtfaiye Dairesine bağlı çalışanların ve yetkililerin de izleyici olarak alanda bulunduğu dikkatlerden kaçmadı. Müzik eşliğinde yaklaşık 1 saat süren defilenin görüntüleri kısa süre içerisinde yayıldı.

DEFİLE İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Skandal olarak nitelendirilebilecek olay sonrası İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder, görevden alınırken, yaşanan hadiseyle ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından soruşturma başlatıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, şu ifadelere yer verdi: “03.11.2018 günü gerçekleştirilen defile hiçbir şekilde Belediyemizin bir etkinliği olmayıp, İtfaiye Daire Başkanı hiçbir izin almadan, yetkisini aşarak bu etkinliğe şehrimiz için kritik öneme sahip acil hizmetlerimiz için kullanılan İtfaiye Hizmet Binasında yapılmasına işgüzarlık yaparak müsaade etmiştir. Böyle bir faaliyetin İtfaiye Binamızda yapıldığını öğrenir öğrenmez, olaya müdahale ederek gerekli soruşturmaları başlatılmış olup İtfaiye Daire başkanı görevden alınmıştır. Hukuki süreç başlatılmıştır. Bu binalar acil hizmetler için kullanılmakta bunun dışında hiçbir iş için kullanılmamakta ve kullanılmasına müsaade edilmemektedir. Yapılan bu  defileyle Belediyemizin hiç bir alakası ve ilgisi bulunmamaktadır."

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 14:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet şirikçi
ahmet şirikçi - 3 yıl Önce

çok teşekkür ederim başkanın duyarlılıgına

ARİF MUHTAR
ARİF MUHTAR @ahmet şirikçi - 3 yıl Önce

acele etmeyin kapatılmazsa kutunun içindekiler farklı çıkar

Bir dost
Bir dost - 3 yıl Önce

Çok klasik ve ucuz bir operasyon baskana yapılan. Adayların açıklanmasına bir ay kala bu operasyon çok sırıtmıştır. Şahsi fikrim, cumhur başkanı yapılan bu opersayonu yapanların hangi amaçla yaptığını bilecek kadar kurt bir siyasetcidir, bence bu operasyon yapanların elinde patlar.. ,maraş için hayırlısını dilerim

C.F
C.F - 3 yıl Önce

Bu tamamen kasıtlı yaptırılmış bir komplodur belediye başkanı buna asla razı olmaz

Mahmut çolak
Mahmut çolak - 3 yıl Önce

Ne yapalım

Alper bayramoğlu
Alper bayramoğlu - 3 yıl Önce

Itfaiye binasında böyle bir defile etkinliğinin yapılması sosyal bir etkinlik olup itfaiyecilerin ani bir olaya müdahale etmesini engellemez.bu nedenle daire başkanının görevden alınması gerektirmezdi.itfaiyeciler kolay yetişen bir meslek değildir .Belediye başkanının daha hoş görüldü olması gerekirdi.

SIRADAKİ HABER