PAZARCIK, NARLI VE DULKADİROĞLU’NDA ELEKTRİK KESİNTİSİ!

Kahramanmaraş halkına elektrik dağıtım hizmeti veren Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş., Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)’a ait Narlı Trafo Merkezi’nde yapılacak yıllık bakım çalışması nedeniyle elektrik kesintilerinin yapılacağını duyurdu. Kesintiden, Narlı ve Pazarcık’ın tamamının, Dulkadiroğlu’nun ise bazı mahallelerinin etkileneceği belirtildi.

PAZARCIK, NARLI VE DULKADİROĞLU’NDA ELEKTRİK KESİNTİSİ!

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş., yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, TEİAŞ’a ait Narlı Trafo Merkezi’nde yapılacak yıllık bakım çalışması nedeniyle Narlı ve Pazarcık’ın tamamının, Dulkadiroğlu’nun ise bazı mahallelerinde elektrik kesintilerinin yapılacağını duyurdu.

Akedaş’tan yapılan açıklamada;

“TEİAŞ’a ait 154/31.5 KV Narlı Trafo merkezinde yapılacak Yıllık bakım çalışması nedeniyle 28 Ekim 2018 tarihinde, 06:00 ile 14:00 saatleri arası elektrik kesintisi yapılacaktır. Kesintiden, Narlı ve Pazarcık ilçeleri tamamında ve Dulkadiroğlu ilçesine bağlı: Çerkezler, Haydarhöyük, Denizli, Söğütlü, Davutlar, Demirciler, Doğanlikarahasanlar, Kuruçay,Haydarlı Yenioba, Oruçlar Mahalleleri İle Hat Üzerinde Bulunan Özel Trafolu Müşteriler ve Elektrik Üretim Tesisleri etkilenecektir. Bölgedeki tüm üretici, tüketici ve sistem kullanıcılarının gerekli tedbirleri alması ve aşağıdaki durumlara hassasiyet göstermelerini önemle duyururuz.

TÜKETİCİLERİMİZİN;

1. Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkarılması,

2. Jeneratör kullanan abonelerin kesintisi esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları,

3. Elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi için 186 numaralı çağrı merkezimizin 7/24 aranabileceği,         

4. Kesinti esnasında Şirketimiz bilgisi ve izni haricinde kesinlikle hat üzerinde çalışma yapılmaması gerektiği,

5. Ekiplerin çalışma esnasında gerekli güvenlik ve emniyet tedbirleri konusunda hassasiyet göstermeleri,

6. Çalışmanın programlanan saatten önce bitmesi halinde enerji verilebileceği,

Dağıtım bölgemizde yer alan abonelerimizin telefon numarası güncel ise planlı elektrik kesintisi bilgisi cep telefonlarına sms olarak gitmektedir. Akedaş Dağıtım web sitemizden Bakım Programı ve Elektrik Kesintileri bölümünden kesinti ayrıntılarına her zaman ulaşabilir 186 numaralı çağrı merkezimizden 7/24 planlı kesintiler hakkında bilgi alabilirler. Hususlarını dikkatinize sunarız” denildi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER