Milletvekili Aycan hemşirelerin sorunlarına dikkat çekti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, sağlık alanında ki hemşirelerin sorunlarına dikkat çekerek, mesai saatleri ve ücret tarifesinde düzenlemeye gidilmesi hususunda meclise önerge sundu.

Memleketi Kahramanmaraş’ta sıklıkta temaslarda bulunarak, halkın nabzını yoklayan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, vatandaşın sorunlarını meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda hemşirelik mesleği ücret tarifesi ve mesai saatleri ile ilgili düzenlemeye ilişkin meclise soru önergesi sunan Prof Dr. Aycan,  “Başkan, hemşirelik, sağlık hizmetlerinin en eski mesleklerindendir. Sağlık hizmetlerinin her alanında, koruyucu, tedavi edici, rehabilite edici sağlık hizmetlerinde hemşirelere ihtiyaç vardır. Özellikle tedavi ve rehabilite edici hizmetlerde hemşire bakımı çok önemlidir, tedavinin başarısı hasta bakımıyla ilişkilidir. Covid-19 salgını, hemşire bakımının gereğini ve önemini bir kez daha göstermiştir” dedi.

Aycan, “Hemşireler büyük bir motivasyonla mesleklerini yapmaktadırlar. Hemşirelik bakımı için hemşire sayısını ve niteliğini artırmalıyız, hemşire açığını kapatmalıyız. Hemşirelerin çalışma şartları iyileştirmeli, hemşirelerin günlük ve haftalık çalışma saatleri düzenlenmelidir. Hemşirelerin ücretleri iyileştirilmeli ve emekliliğe yansıyacak şekilde düzenleme yapılmalıdır, hemşireler arasındaki ücret farklılığı giderilmelidir. Özel hastanelerde çalışan hemşirelerin de çalışma saatleri düzenlenmeli ve en az kamu kuruluşlarındaki hemşireler kadar ücret ödenmelidir” ifadelerini kullandı.

Haber: Kübra Şimşir

Kübra Şimşir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER