Meral Akşener’e Elbistan’da yoğun ilgi

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, ilk durağı olan Elbistan’da yoğun ilgi.

Meral Akşener’e Elbistan’da yoğun ilgi

Yurt Gezileri’ adı altında Türkiye’nin bütün şehirlerini tek tek gezerek halkın nabzını yoklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu kez ki durağı Kahramanmaraş oldu. Sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a gelen Akşener, ziyaretlerinin başlangıcını Elbistan’dan yaptı. Beraberindeki partililerle esnaf ziyaretinde bulunan, vatandaşlarla görüşüp, sorun ve talepleri dinleyen Akşener, Elbistan’da yoğun ilgiyle karşılaştı. Akşener, geldiği İyi Parti otobüsünün önünde  kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara seslendi.

İnsanların iş, aş istediğini, işsiz gençlerin umutsuz olduğunu savunan Akşener, "Tepede başka şeyler konuşulurken, siz çırak çıkıyorsunuz. Bu çırak çıkma halini ortadan kaldırmanın yolunu bulmak lazımdır. Ben de esnafı gezerek aranıza gelmeyi tercih ettim. Şu dükkanların içinde tam 24 aydır iktidar partisini yermedim. Ben kendi partimi de övmedim. Elbette oylarınıza talibiz ama bu seçim zamanı bütün siyasi partiler gelecekler, kim ikna edebilirse oylarınızı alacaklar." diye konuştu.

Esnafları ziyaret ettiğini, dertlerini dinlediğini, işsiz gençlerin feryadını duyduğunu ifade eden Akşener, karşılaştığı sorunların çözümü için geziler yaptığını dile getirdi.

Çok düşük emekli maaşlarıyla insanların geçim derdinde olduğunu aktaran Akşener, şunları kaydetti:

"5 maaş alan danışmanlar varken, 1600 lira emekli maaşı alan bir insan nasıl geçinir? Bunların konuşulmasını sağlamak için yollardayım. Sizin derdiniz konuşulur, bunlara çözüm üretilirse vatandaş kazanır. Bir restoran, müşterisine birinci sınıf hizmet üretirse kazanır. Yani rekabet hizmet ürettirir. Siz seçmensiniz. Bizim isteğimiz seçmenin velinimet olması. Seçmen velinimet olunca herkes buraya gelir."

Meral Akşener, ekonomik sıkıntılar nedeniyle OHAL tartışmalarının olduğuna değinerek, "'OHAL ilan edilsin, sermaye kontrolü yapılsın' deniliyor, yok öyle şey. Bu can bu bedende oldukça sizin üzerinizden rant elde ettirmeyeceğim. Sizin haklarınızın elinizden alınmasına müsaade etmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından ilçe esnafını ziyaret eden Akşener, beraberindekilerle daha sonra Afşin ilçesine hareket etti.

(haber: Samet İspir)

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 13:59

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dogan
Dogan - 1 ay Önce

Elbistan halkı gereken meşaji vermiş helal olsun size

SIRADAKİ HABER