Ekmeğini 55 yıldır ayakkabı boyayarak kazandı

Ekmeğini 55 yıldır ayakkabı boyayarak kazandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde yaşayan 80 yaşındaki Ömer Kurtoğlu ekmeğini 55 yıl boyunca ayakkabı boyacılığı yaparak kazandı

Ayakkabı boyacısı Kurtoğlu, yıllar boyunca işine dört elle sarılıyor. Güneşli mahallesi uzun çarşıda 55 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Kurtoğlu yaşı ve eskimeyen ayakkabı sandığıyla yıllara meydan okuyor. Her gün ayakkabı sandığının başında sabırla müşteri bekleyen Kurtoğlu, iş olursa azimle çalıştığını olmazsa evine erken gittiğini söyledi. 6 çocuk sahibi olan Kurtoğlu çocuklarını bu işten kazandığı para ile büyüttüğünü ifade etti.

HACCA GİTMEK İÇİN ÇALIŞIYOR
Kahramanmaraş dışında farklı illerde de mesleğini icra ettiğini söyleyen Kurtoğlu, buradan kazandığım parayla çocuklarımı evlendirdiğini ve şimdiki hedefinin hacca gitmek olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında Kurtoğlu şöyle devam etti: “Askerden geldikten sonra Antalya ve Mersin’de ayakkabı boyacılığı yaptım 15 yıl kadar orada yaşadıktan sonra Memleket hasreti çekerek Elbistan’a döndüm. Son 40 yıldır Elbistan’da ayakkabı boyacılığı yapıyorum. 6 sene önce eşimi kaybettim çocuklarım ile zor zamanlar geçirdik ancak hiçbir zaman yaşam mücadelemden vazgeçmedim işime dört elle sarılıyorum. Şimdi ise tek gayem Kutsal Topraklara gidip kalan ömrümü huzur içinde geçirmek istiyorum.”
Erdi İşbilir/Elbistan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER