Büyükşehir bayrama hazır

Büyükşehir bayrama hazır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken önlemleri aldı.

Zabıta, İtfaiye, başta olmak üzere birçok ilgili birim Kurban Bayramı süresince görev başında olacak. Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma araçları bayramda vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bayram coşkusunun rahatlık ve güven içinde geçirmesi için büyükşehir belediyesinin görev başında olacağını kaydederek , \"Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için her türlü tedbiri aldık. Bayram süresince hizmetlerin aksamaması için tedbirlerimizi aldık, ilgili birimlerimizde nöbetçi personelimiz bulundurulacak. Herkesin yakınlarıyla birlikte, huzur içinde güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyor, şimdiden Kurban Bayramınızı tüm kalbimle kutluyorum. \" dedi.

KURBAN KESİM YERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı\'nda vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerini sağlamak için kurban kesim yerlerini belirledi. Buna göre, Onikişubat Belediyesi Kurban Kesim Yerleri:  Onikişubat Mezbahanesi Önsen Mahallesi, Mevlana Mahallesi Senem Ayşe Caddesi Üzeri Kapalı Pazar Yeri ve Akif İnan Mahallesi 3. Sokak Salı Pazar Yeri

Dulkadiroğlu Belediyesi Kurban Kesim Yerleri: Belediye Mezbahası (Adana Yolu Üzeri 3. Km Kafum Bitişiği Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mezbahanesi), Diş Hastanesi Arkası Doğu Kısmı Mobil Kesimhane, Kız İmam Hatip Lisesi Kuzey Kısmı Mobil Kesimhane ’si olarak belirlendi.

VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRİCİ BROŞÜRLER

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik İşleri ve Mezbahalar Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan kesim ve satış yerlerinde dikkat edilecek hususlar ile kurbanlık hayvan alırken nelere dikkat edileceğini belirten bilgilendirici broşürler vatandaşlara dağıtılıp bu yerlerdeki birçok noktaya asıldı.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ

Vatandaşlarımızın rahatça bayramlaşmasını sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler Kurban Bayramı boyunca ücretsiz hizmet verecekler.

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Şeyhadil ve Şeyh Ali Sezai Efendi Mezarlıklarında periyodik temizlikler yapılırken, Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini sürdürecek.

ZABITA GÖREV BAŞINDA

Bayram süresince Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda çalışan personel görevde olacak. Ekipler, bayram öncesi özellikle Arefe günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde denetimlerini daha da yoğunlaştıracak. Zabıta ekipleri, Arefe gününden itibaren bayram süresince kurban kesim yerlerinde gereken önlemleri alacak. Vatandaşlar, şikâyetlerini ALO 153’e bildirebilecekler.

TEMİZLİĞE DİKKAT!

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü özellikle çevre temizliğinin sağlanması için bayram süresince mesai halinde olacak. Ekipler mesire alanlarında çevre temizliğine özen gösterecek. İlaçlama ekipleri de lüzumlu alanlarda 32 araçla ilaçlama faaliyetinde bulunacak. Vatandaşlar ilaçlamalarla ilgili taleplerini  241 1 241 no’lu telefonu arayarak bildirebilecek.

KASKİ ‘DEN NÖBETÇİ EKİP

KASKİ Genel Müdürlüğü bayram süresince su, kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ekip bulunduracak. KASKİ yetkilileri herhangi bir su arızası durumunda vatandaşların ALO 185 numaralı telefonu 24 saat boyunca arayabileceklerini kaydetti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER