BÖLGENİN İNCİSİ YEDİKUYULAR’A İLK KAR DÜŞTÜ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl tamamlanarak halkın hizmetine sunulan ve sadece kentin değil, bölgenin göz bebeği konumunda bulunan Yedikuyular Kayak Merkezi’ne yılın ilk karı düştü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un prestij projelerinden biri olan ve kısa sürede tamamlanarak bölgede kış turizmi anlamında büyük bir çıkış yakalayan Yedikuyular Kayak Merkezi, yapımının ikinci yılında sezon öncesi vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmesi için cazip hale getiriliyor. Bir yandan otopark düzenlemelerinin yapıldığı alanda diğer yandan da ulaşımın daha kolay olabilmesi açısında yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Tüm bunların yanında ise Yedikuyular’dan sevindirici bir haber geldi. Hazırlıkların son aşamasına gelindiği Yedikuyular Kayak Merkezi’ne yılın ilk karı düştü.

YEDİKUYULAR BEYAZA BÜRÜNDÜ
Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabahın erken saatlerine kadar devam ederken, başta Yedikuyular Kayak Merkezi olmak üzere Ahirdağı’nın kuzey yamaçları ve üst kesimleri beyaza büründü. 250 kilometre çapında bölgenin tek kayak merkezi olma özelliğini taşıyan Yedikuyular Kayak Merkezi’nde yapılan ölçümlere göre kar kalınlığı 5 cm olarak ölçülürken, kar yağışı durumuna göre kayak keyfi bu yıl daha erken başlayacak.

GEÇEN YIL OCAK AYINDA YAĞMIŞTI
Yedikuyular Kayak Merkezi’nde 2017 yılında ilk kayak keyfi Ocak ayının ortalarına doğru başlamıştı. Bu yıl karın erken yağmış olması sebebiyle kayak keyfinin daha önce başlayacak olması, geçen yıl gelen 700 bin ziyaretçi sayısının artacağını gösteriyor.

YOL TEMİZLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Kar yağışının başlaması ile birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri, başta Yedikuyular Kayak Merkezi olmak üzere Bertiz bölgesine gidecek veya Bertiz bölgesinden gelecek vatandaşların sıkıntı yaşamaması için yol temizleme çalışmalarını sürdürüyorlar.

Haber: Emre Akkış/Mesut Benli

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER