Başkan Mahçiçek, “Milletimizin iradesi bertaraf edilemez!”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bu kutlu günün tarihte çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Başkan Mahçiçek, “Milletimizin iradesi bertaraf edilemez!”

Tarihe kazınmış bu önemli günün maneviyatını en kalbî duygularla yaşadığını belirten Başkan Mahçiçek, şu ifadelerle yer verdi; “Türkiye toprakları üzerinde yaşayan milyonlarca vatandaşımız bu zamana kadar verdiği mücadele ve onurlu duruşu ile şanlı bir tarihe imza atmıştır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milletimizin iradesine dokunulmayacağının ve müdahil olunamayacağının da ispatı olmuştur. Bizler ve gelecek nesillerimiz, hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun net bir şekilde ifade edildiği bu günün bilinci ile hareket ederek, Milli mücadele döneminde istiklalinden vazgeçmeyerek üstün fedakârlık gösteren şehitlerimizi, her daim saygı ile anmalı, Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmalıyız. Tıpkı 15 Temmuz tarihinde gösterdiğimiz milli direniş gibi, Türkiye topraklarında yaşayan kardeşlerimizle her zaman tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet altında bir olacak ve birlik olacağız. "Bağımsızlık karakteri" olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ettiğimi belirterek, Şanlı tarihimizden bu yana inancımızda ve ruhumuzda hep var olan milli irademizi korumayı ve gelecek nesillere aktarmayı temenni ediyorum.

Bu vesile ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu kutsi yolda büyük fedakârlıklar gösteren bütün şehitlerimize Yüce Mevla'dan rahmet ve mağfiret diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehtap yucel
Mehtap yucel - 3 yıl Önce

Eg

Kutlama mesazinda Ataturk ve silah arkadaslarina yer vermeniz bizi mutlu etmistir.Iyı bir lider her zaman gerekli dogru yolu bulmak açışından.Ne yaoarlarsa yapsinlar bu ulkeyi kurtarmak malı ile cani ile savasan unutulurmu.

SIRADAKİ HABER