Aycan, kadın cinayetlerine sert tepki gösterdi!

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, kadın cinayetlerine karşı olduklarını belirterek, “Bu katillerden kadınların korunmasının artırılmasını, psikiyatri danışmanlık hizmetlerinin artırılmasını, ailelere yönelik sosyal çalışmaların, psikolojik danışmanlığın artırılmasını istiyoruz” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) çalışmalarına hız kesmeden devam eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, meclis kürsüsünde kadın cinayetlerine ilişkin konuştu. Topluma huzurun hâkim olmasını istediklerini belirten Aycan, “Cinayete kurban giden tüm kadınlarımızı, özellikle Başak Cengiz'i rahmetle anıyoruz. Bu cinayetleri önlemek hepimizin görevidir” şeklinde konuştu.

“PSİKOLOJİK DANIŞMANLIĞIN ARTIRILMASINI İSTİYORUZ”
Aycan, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Başkan, kadına yönelik şiddeti, kadın cinayetlerini şiddetle lanetliyoruz. Sırf kadın olduğu için, eş olduğu için, eski eşi olduğu için bir kadının öldürülmesi toplumsal bir sorundur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm cinayetlere karşıyız, kadın cinayetlerine özellikle karşıyız. Cinayete kurban giden tüm kadınlarımızı, özellikle Başak Cengiz'i rahmetle anıyoruz. Bu cinayetleri önlemek hepimizin görevidir. Bu konuda yapılacak her düzenlemeye peşinen varız. Bugün Sayın Genel Başkanımız konuyla ilgili öneriler sundu. Evlilik öncesi yapılacak muayenelerin, eğitimin önemini vurguladı. Katillerin en ağır şekilde yargılanmasını, hiçbir nedenle hafifletmeye gidilmemesini, cezaların indirilmemesini istiyoruz. Bu katillerden kadınların korunmasının artırılmasını, psikiyatri danışmanlık hizmetlerinin artırılmasını, ailelere yönelik sosyal çalışmaların, psikolojik danışmanlığın artırılmasını istiyoruz. Topluma huzurun hâkim olmasını istiyoruz.”

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 17:40

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER