IMG_14601970 ’li yıllardaki giyim tarzı ve Ferdi Tayfur aşkı esnaf Murat Erdem’i çok etkiledi. Demokrasi Meydanı’nda baharat esnafı olan 40 yaşındaki Murat Erdem, 1970'li yıllarda moda olan İspanyol paça pantolon, geniş yakalı gömlek giyerek işyerine bu tarzıyla gelirken, giydiği kıyafetlerle de ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur’a benzerliğiyle dikkat çekiyor. 12 yaşından bu yana takım elbiseye merak salan Murat Erdem, gençlik yıllarından sonra giyim tarzını 1970-1980'li yıllarından esinlenerek şekillendirdi.

FERDİ TAYFUR FİLMLERİYLE, ŞARKILARIYLA BÜYÜDÜKIMG_1468

Kahramanmaraş caddelerinde nostalji yaşatan Murat Erdem, küçük yaşta Ferdi Tayfur’a ilgi duyduğunu belirterek, giyim tarzını çok beğendiğini söyledi. Erdem, “Ferdi Tayfur filmleriyle, şarkılarıyla büyüdük, sevgimiz küçük yaşlarda başladı. Sadece o değil eskiye 1970’li yıllara olan özlemim, yaşam tarzı ve giyimini de çok seviyorum. Şahsımın üstündeki o ağırlığı taşımak benim için çok güzel bir duygu, 12 yaşımdan beri takım elbise giyiyorum. Bir süre sonra bunu daha değişik renklerde denemeye çalıştım görenler eski filmleri 70'ler ve 80'lerin modasına benzettiğini söyledi. Vatandaşlarımızdan olumlu tepkiyi aldıkça, kendi kafamdan renkleri kendi tasarımıma uydurup giymeye başladım. İnsanların tarzıma olan ilgi, saygı ve sevgisiyle mutlu oluyorum. Saç stili ile alakalı genellikle Ferdi Tayfur'un stilini tercih ediyorum. Her sabah hiç üşenmeden tıraş oluyor, berbere gidip saçımı Ferdi Tayfur gibi yaptırıyorum. Sabahları kendime yaptığım giyim, kuşam ve bakımla mutlu oluyorum.

‘BAHARAT ÇEŞMESİ’

Kahramanmaraşlı vatandaşlardan ilgi büyük, bazıları Murat Baba diyor, bu ilgiyi nasıl buluyor; ‘Görenler çok şaşırıyor sonra mutlu oluyorlar, büyük ilgi görüyorum. Fotoğraf ve video çektirmek istiyorlar, kırmıyoruz tabi ki gelenlere teşekkür ediyorum. Ferdi Tayfur’a olan ilgim ve geçmişe olan sevgim hiç bitmeyecek ve onurla severek taşımaya devam edeceğim. Baharat Çeşmesi olan dükkanımıza vatandaşlarımızı bekliyorum, fırsat bulamıyorlarsa sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip etmelerini diliyorum’ dedi.