AW079497_05-1

Kahramanmaraş'ta 16 yaşındaki çocuğa otomobil çarptı Kahramanmaraş'ta 16 yaşındaki çocuğa otomobil çarptı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından şehirde enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, bir yandan da enkaz etrafındaki sonbaharın renkleri görsel şölen oluşturuyor.

AW079497_03-1

Onikişubat ilçesi Şazibey Mahallesi etrafındaki ağaçlar sonbaharın gelmesiyle farklı renklere büründü. Adeta renk cümbüşünün yaşandığı bölgede kuruyan yapraklar etrafa döküldü. Park ve bahçelerde oluşan farklı renkler objektife yansıdı.
Diyarbakır’dan geldiğini söyleyen operatör Yusuf Dolu, “Kahramanmaraş’ın huzuru için bu enkazları kaldırmaya çalışıyoruz. Sonbahar geldi ve ağaçlar yaprak döküyor manzaralar güzel ama bu enkazlar içimizi acıtıyor. Bir yandan da hizmet etmeye çalışıp Kahramanmaraş’ı eski haline getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.
Mehmet Yalçın isimli bir vatandaş ise, “Güzelim Kahramanmaraş daha da güzelleşiyor. Enkazlar kalkıyor ve izler siliniyor. En büyük yıkımın olduğu Şazibey Mahallesi gün geçtikçe güzelleşiyor ve yapraklar sonbaharda etrafı süsledi. Bu arada yağmur ile beraber toz ve toprak kalkması da sona erdi ve enkazlar yaprak örtüleriyle süslendi” ifadelerini kullandı.

AW079497_02-1

"İHA"