Geleceğin bilgileri kreşi açıldı!

Geleceğin bilgileri kreşi açıldı!

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde montessori eğitimi veren ilk kreş açıldı. Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi’nde Harvard Kids adıyla hizmet veren kreş 3-7 yaş arası minik öğrencilere montessori eğitiminin yanı sıra yabancı dil ve değerler eğitimi de veriyor.

Kahramanmaraş’ta ilk montessori eğitimi ve veren kreş açıldı. Harvard Kids Kreşi Kurucu Müdürü ve Elektrik Mühendisi Gülcan Arslan, Kahramanmaraş’ta 3-7 yaş grubu olarak anaokulu ve kreşlerdeki eksiklikten dolayı böyle bir proje başlattıklarını belirtti.

Bu projeye kızından dolayı başladığını dile getiren Arslan, kızını geçtiğimiz yıllarda kaliteli vakit geçirmesi için kreşe gönderdiğini fakat beklediği kaliteyi göremediği için böyle bir kreş açmayı planladığını öne sürdü. Montessori eğitimini 4 yıldan beri araştırdığını kaydeden Arslan, “Böyle bir eğitim vermek istedim çünkü kreşlerin çok boş olduğunu kendi kızımın da bu boşlukta kaybolmasını istemediğim için böyle bir yatırım yaptık. Bu ileriye dönük bir yatırımdır ve kar amaçlı değildir kesinlikle eğitim amaçlıdır” dedi.

AMACIMIZ HEM BİLİNÇLENDİRMEK, HEMDE NE İSTEDİĞİNİ BİLİR BİREY YETİŞTİRMEK

Arslan, Montessori eğitiminin çok faydalı olduğunu öne sürerek şu ifadeleri kullandı: “İlkokula hazırlanmakta çocukların dikkat dağınıklığı otizm gibi sebeplerle çocuklarımızı eğitim dışı bırakarak yozlaşmış bir toplum haline geldik. Bu olmaması için çocuklarımızı hem bilinçlendirmek, hem de ne istediğini bilmek ve kendi kültürümüze de yansıtarak manevi değerler alıp yaptığımız bir program. Açılışımızı da bu amaçla yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gittiğimizde şube müdürlerimiz bize tam anlamıyla destek verdiler ve açılışımıza katıldılar. Çocuklarımız için çok güzel bir eğitim manevi değerlerle birlikte tek başına hayata atılacak bireyler yetiştirmek için inşallah eğitimimiz çok güzel geçer. Bu kızım için yaptığım bir proje kızımın gittiği kreş de hiçbir şey yok sanki bakım evine gitmiş gibi çocukların böyle sınıflara doldurulup hiçbir eğitim verilmediği için bu projeyi başlattım. Biz burada çocuklara oyunla eğitim vereceğiz. Çocuklar ileride göreceği dersleri önceden burada oyunla öğrenecekler. Bizim çocuklara verdiğimiz tüm gıdaların hepsi organiktir. Konservelerimiz olsun meyve sularımız olsun hepsi organik. Tam anlamıyla çocuklarımızı düşünerek çocukların güzel bir birey olması için her şeyi bir arada yapacağız. Çocuklarımız ileri ki hayatında bizim uzun vadeli yatırımlarımız çocuklarımıza inşallah çok faydalı olacaktır” şeklinde konuştu. Haber: Mücahit Dalkara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

bahistapot.com grandbet ekbonus.com Bonus Veren Siteler linkegit.com