Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son kabine toplantısında 'Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi’ni başlattıklarını açıklamasının ardından KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’da KOBİ’ler ve esnafla bir araya geldi. İbrahimcioğlu, KOBİ ve esnafa işletme başına 750 bin liraya kadar olan projenin ayrıntılarını anlattı.

İbrahimcioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı destek paketine kısa sürede 11 bin 700 başvuru aldıklarını belirterek, "Başvurular hızla onaylanıyor. Başvuruların tamamı online olarak alınıyor. Ödemeler taksitsiz bir şekilde hesaplara yatırılacak. Buradaki muradımız, 100 bin işletmeyi bu destek paketinden istifade ettirmek" dedi.

Deprem bölgesinde KOBİ desteğine kısa sürede 11 bin 700 başvuru

Türkiye'den 3 ayda 572 milyon dolarlık fındık ihracatı yapıldı Türkiye'den 3 ayda 572 milyon dolarlık fındık ihracatı yapıldı

'TAMAMEN FAİZSİZ BU DESTEKTEN YARARLANMAYA DAVET EDİYORUM'

KOSGEB’in uluslararası fonları kullanarak başlattığı, depremden etkilenen bölgelerde KOBİ'lerin iyileşmesi ve iş sürekliliğinin sağlanmasını amaçlayan proje ile depremden etkilenen işletmelerin yaralarını sarmayı hedeflediklerini belirten İbrahimcioğlu, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son kabine toplantısının ardından 'KOSGEB olarak Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi’nin başlatıldığını duyurdu.

450 MİLYON DOLARLIK FİNANSMAN

İbrahimcioğlu, KOBİ’lerin deprem bölgesindeki işletmesini devam ettirmesini sağlamayı hedeflediklerine de dikkat çekerek, “Ticaretin çarklarının dönmesi için canlanma desteği diyoruz. Bu destek; mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeleri memnun edecek. 450 milyon dolarlık finansman, bölgenin tamamına girmiş olacak. Aldığı bu desteği nereye harcayacağının hesabını sormuyoruz. Faizsiz bir destek paketini, depremzede KOBİ’lerimize sunmuş olacağız. Yeni destek paketleri için uluslararası kuruluşlarla görüşmelerimiz devam ediyor. KOBİ’ler, KOSGEB’in internet sitesinde destekler linkine tıklayarak başvurularını yapabiliyorlar" diye konuştu.

"DHA"