Çalışan emekliye 5 bin lira ikramiyenin ne zaman hesaplara yatacağı merak konusu. 2024 yılı için bir yıllık belirlenecek asgari ücretin ne kadar olacağı merak ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 3. toplantısının tarihi henüz net değil ancak kulislerde asgari ücret hareketliliği yaşanıyor.

Arazi anlaşmazlığı kavgasında kuzenini öldürdü Arazi anlaşmazlığı kavgasında kuzenini öldürdü

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

NTV canlı yayınında paylaşılan kulis bilgisine göre, çarşamba günü Kabine Toplantısı öncesi işçi ve işveren tarafının Beştepe’de bir araya gelmesi ve sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her iki tarafı yanına alarak yeni asgari ücreti açıklaması bekleniyor. Asgari ücrette ağır basanın oranın yüzde 50 olduğu ifade ediliyor. Bir başka deyişle asgari ücrete yüzde 50’lik zamda asgari ücret 17 bin 103 lira olacak.

ÇALIŞAN EMEKLİYE 5 BİN LİRA İKRAMİYEDE SON GELİŞME

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı TBMM’ye çevrildi. Torba kanun teklifinin görüşmelerine bugün itibarıyla devam edilecek. Çalışan emekliye 5 bin lira ikramiye için görüşmelerin, bu gece saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Perşembe ya da en geç cuma günü çalışan emekliye 5 bin lira ikramiyenin ödenmesi bekleniyor.

"HABER BÜLTENİ"

Editör: Haber Bülteni