Kahramanmaraş Engelliler Spor Kulübü’nün Engelli Yüzücüleri, Bedensel Engelliler Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası’na hazırlanıyorlar. 4-6 Aralık 2015 tarihleri arasında Alanya’da yapılacak olan Bedensel Engelliler Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası hazırlıklarını sıkı bir şekilde sürdüren Engelliler Spor Kulübü Yüzücüleri, buradan başarılı sonuçlarla dönmek için kulaç atıyorlar. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait Kapalı yüzme havuzunda haftanın 4 günü Yüzme Antrenörü Ali Uzun nezaretinde şampiyonaya hazırlanan Engelli Yüzücülerde, tek hedef buradan dereceler elde etmek.

‘ÇALIŞMALARIMIZ YAZ KIŞ DEMEN DEVAM EDİYOR’
Kahramanmaraş Engelliler Spor Kulübü Yüzme Antrenörü Ali Uzun, “Engelli olabiliriz ama engellerimiz başarmamıza engel değildir” dedi. 4-6 Aralık 2015 tarihleri arasında Alanya’da yapılacak olan Bedensel Engelliler Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonasına 8 sporcu ile katılacaklarını İfade eden Antrenör Uzun, “Çalışmalarımız yaz kış demen devam ediyor. Sporcularım daha önce yapılan Türkiye şampiyonaları Yüzme kategorilerinde madalyalar aldılar. Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı Antrenörü Osman Çullu hocamın bilgi ve biriminden yararlanarak bir plan ve program dâhilinde haftanın 4 günü günde 2 saat antrenmanla şampiyonaya hazırlanıyoruz. Amacımız, ilimizi en iyi şekilde temsil edip, Kahramanmaraş’ımıza madalyalar kazandırmak ve ilimizden Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımına sporcu göndermektir.”

‘BEDENSEL ENGELLİLER YÜZME MİLLİ TAKIMINA BİRÇOK SPORCU KAZANDIRDIK’
Kahramanmaraş Engelliler Spor Kulübü’nün 1997 yılında kurulduğunu ifade eden Uzun, “Kulübümüz İlimizi Türkiye şampiyonalarında başarılı bir şekilde temsil ederek birçok madalyalar kazandırdı. Bedensel Engelliler Yüzme Milli takımına birçok sporcu gönderdi ve sporcularımız ülkemizi uluslararası arenada başarılı bir şekilde temsil ettiler. Bu kadar başarılarının kazanmasında emeği geçen Bedensel Engelliler Yüzme Milli takım Antrenörü ve Kulübümüz Yüzme Antrenörü Osman Çullu hocamın emeği büyüktür. Ülkemiz tarihinde Bedensel Engelliler Yüzme de ilk madalyaları Kulübümüz sporcuları almışlardır. Bende eski Milli Yüzücüyüm.1998-2006 yılları arası ülkemizi uluslararası arenada temsil ettim. O zamanlar bu kadar imkân yoktu. Devletimiz son yıllarda sporculara iyi imkânlar sundu. Bu imkânları değerlendirerek yeni sporcular keşfedip, ülkemize yeni sporcular kazandırmak istiyorum. Cüceler de bedensel engelliler kategorisinde yarışmalara katılmaktadır. Şuan kulübümüzde 5 tane cüce sporcu antrenmanlara devam etmektedir. Spor yapmak isteyen 6-12 yaş aralığındaki bedensel engelli çocukları ve cüceleri yüzmeye davet ediyorum. Engelli olabiliriz ama engellerimiz başarmamıza engel değildir. Bizlere desteğini esirgemeyen her zaman yanımızda olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali İhsan Kabakçı’ya ve havuz çalışanlarına çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kapalı Yüzme havuzunda Şampiyonaya hazırlanan sporcuları, Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Antrenörü Osman Çullu’da yakından takip ediyor.

Haber: Mahmut Beyaz