31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi siyasi partiler seçim hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği için aday adaylık düşünen isimler başvurularını yapmaya başladı. Bu kapsamda İl Başkanı Fırat Görgel, başvuru sürecinde aday adayların yapması gerekenleri anlatmak için AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Güçlü bir kadroyla seçime hazır olduklarını aktaran Başkan Görgel, Aday ön başvurusu için aday adayı olmak isteyenlerin www.basvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan formları doldurmaları gerektiğini belirterek, başvuru için gerekli olan evraklarla birlikte bizzat başvuru yapacaklarını söyledi.2-526

17 KASIM CUMA GÜNÜ BELEDİYE BAŞKANLIKLARI İÇİN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARINI SONUÇLANDIRACAĞIZ

Onikişubatspor’dan 4 gollü galibiyet Onikişubatspor’dan 4 gollü galibiyet

Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, “Bizim için de tüm siyasi partiler içinde artık önemli bir sürece girdik. Yerel seçimlerin adeta arifesindeyiz. O yüzden AK Parti'de artık başvuru süreçleri başladı. Genel merkezimizin almış olduğu karar neticesinde başvurularımızı almaya başladık. Hem büyükşehir belediye başkanlıkları için, hem de ilçe belediye başkanlıkları için hem de belediye meclis üyelikleri için başvurularımızı almaya başladık. İl başkanlığımızda ve tüm ilçe teşkilatlarımızda, ilçe başkanlıklarımızda belediye başkanı olmak isteyen partililerimiz yine belediye meclis üyesi olmak isteyen partilerimizin başvurularını alıyoruz. 17 Kasım Cuma günü belediye başkanlıkları için aday adaylığı başvurularını sonuçlandıracağız. 17 Kasım'a kadar belediye başkanlığı başvurularını alacağız. Belediye meclis üyelikleri için biraz tarih aralığımız daha uzun. Onunda başvurularını almaya başladık. 3 Aralık pazar günü de belediye meclis üyelikleri aday adaylığı süreci son bulmuş olacak. Büyükşehir belediye başkan aday adaylığı başvurusu Genel Merkezimize veya İl başkanlığımıza yapılabilecek. İlçe belediye başkanı aday adaylığı başvurusu da yine il başkanlığımızda veya ilçe başkanlıklarımızda yapılabilecek. İlçe belediye başkanı aday adaylığı başvurusunda ilçe başkanlıklarımızın tercih edilmesini arkadaşlara öneriyoruz.

İLÇE BAŞKANLIKLARIMIZ, BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARINI ALMAYA BAŞLADILAR

Belediye meclis üyelikleri aday adaylığı başvuruları ile ilgili olarak ise görevli birimimiz ilçe başkanlıklarımızdır. İlçe başkanlıklarımız, belediye meclis üyelikleri aday adaylığı başvurularını almaya başladılar. Aday ön başvurusu için aday adaylarımızdan www.basvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan formları doldurmalarını istiyoruz. Sonra bu formları dolduran aday adaylarımız, adli sicil belgesiyle, diplomayla, nüfus kayıt örneği veya kimlik fotokopisiyle, askerlik durum belgesiyle, AFAD hesabına Gazze için yatırılmış bağış dekontuyla adaylık için istifası zorunlu kişilerden ise ilgili mercilere sunulmuş istifa dilekçelerinin fotokopisiyle beraber kendileri bizzat geldikleri takdirde aday adaylığı başvurularını almış olacağız. Genel Başkan Yardımcımızın açıkladığı şekliyle bağışlarımızı bu sene Gazze için açılmış olan AFAD hesaplarına alıyoruz. Büyükşehir belediye başkan aday adaylığı için 50 lira, İlçe belediye başkan aday adaylığı için 20 bin lira, meclis üyelikleri aday adaylığı içinde 10 bin lira bağış dekontlarını aday adaylarımızın başvuru belgeleriyle beraber getirmesi gerekiyor.

KADIN VE GENÇ ADAYLARIMIZDAN BAĞIŞ BEDELLERİNİN YARISINI ALIYORUZ

Kadın ve genç adaylar da her zaman yapmış olduğumuz gibi burada bir istisna tanıyoruz. Kadın ve genç adaylarımızdan bu bağış bedellerinin yarısını alıyoruz. Engelli adaylarımızdan ise bu bağış bedellerinin 4’te 1’ini alıyoruz. Akabinde belediye başkan aday adaylığı başvuruları sonuçlandıktan sonra 19 Kasım Pazar günü saat 10:00 ila 16:00 arasında aday adaylarımız arasında temayül yoklamamızı yapacağız. Teşkilat temayül yoklamasında gerçekten bu dönem daha geniş katılım olması planlanıyor. Temayül yoklamamızı otogarın orada bulunan merkez spor salonunda yapmayı düşünüyoruz. Burada kimlerin oy kullanılacağına yönelik ilçe başkanlıklarımızda, mahalle başkanlarımıza zaten bildirimleri arkadaşlar yapıyorlar. Biliyorsunuz olduğu üzere yönetim kurulunu açıkladık. Hem asıl hem yedek yönetim kurulu üyelerimizi belirledik. Seçim işleri başkanımız olarak Ahmet Saka’yı belirledik. Büyük bir özveriyle hem Ahmet Başkan hem tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte bu süreci son derece şeffaf, güvenilir ve partimizin kurumsal kimliğine uygun bir biçimde yürüteceğiz. Güçlü bir kadromuz var, her şekilde seçime hazırız. Bu süreçleri de çok dikkatli biçimde yapıyoruz. En demokratik şekilde aday adaylarımızın belirlenmesi noktasında teşkilat çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Genel merkezimizin bize söylemiş olduğu bu çalışmaları da yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Emrah Özdemir