kapak1-1

Milli Yol Partisi'nin Genel Başkanı KahramanmaraşRemzi Çayır, memleketinde çeşitli partilere ziyarette bulundu. Bu kapsamda,CHP, Zafer, İYİ, DEVA, Saadet ve Gelecek Partilerinin İl Başkanlıkları’nı ziyaret ederek, yerel parti temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Çayır, parti politikalarını ve gelecek dönem stratejilerini görüşmek amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerde, yerel düzeydeki sorunları, beklentileri ve çözüm önerilerini dinledi.

YARALARIN BİR AN ÖNCE SARILMASI LAZIM

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır; “Kahramanmaraş bizim memleketimiz. Parti ayrımını gözetmeksizin bütün il başkanlıkları ziyaret ettik ve ediyoruz. İl Başkanlarımızı ve yönetimini ziyaret ettik. Maksadımız bir örneklik ortaya koymak. Kahramanmaraş'ın artık ayağa kalkması, acılarını sarması, bir an önce normalleşmesi için neler yapılabilir? Bunları istişare ettik. Hem yerelde, hem genelde nasıl bir yol izlenebilir? Bu konularla ilgili fikirler ve düşünceler dile getirdik. Maksadım yaraların bir an önce sarılması ve gelecekte en azından yerel yönetimlerin güçlendirilmesi anlamında nelerin yapılacağını hasbihal ediyoruz” dedi.

66 yıldır Kahramanmaraş’ı giydiren Akal Konfeksiyon Samsun Çarşısında 66 yıldır Kahramanmaraş’ı giydiren Akal Konfeksiyon Samsun Çarşısında

BİZ SİYASETEN KAYBETSEK DAHİ MEMLEKET KAZANACAKSA NE ALA

Diğer partilerede ilerleyen süreçte ziyaret gerçekleştireceğini söyleyen Başkan Çayır, şu sözleri kaydetti; “Diğer partilerimizide başka bir gelişimizde ziyaret edeceğiz. Farklı parti olmak illa kavga etmeyi gerektirmez veya birbirimizden uzak durmamızı gerektirmez. Bu birlikteliği göstermeye çalışıyorum. Siyasette kaybedelim ama Kahramanmaraş kazansın, Türkiye kazansın. Muhsin Başkan'ın ifadesiyle söylüyorum; “Biz siyaseten kaybetsek dahi memleket kazanacaksa ne ala.”

BAŞKAN ÇAYIR, LİYAKATLİ BAŞKANLARIN GELMESİNE VESİLE OLMAK İSTİYOR

Ziyaretlerinden dolayı Başkan Çayır’a teşekkür eden Gelecek Partisi İl Başkanı Muharrem Çevik ise; “Remzi Çayır Bey'in böyle bir farkındalık oluşturması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Kendisine teşkilatım ve şahsım adına teşekkür ediyorum. İnşallah diğer genel başkanlar da bütün siyasi partileri ziyaret eder. İl başkanlarını, ilçe başkanlarını ziyaret ederler. Bizim barışa ihtiyacımız var. Şu anda birlik beraberliğe ihtiyaç var. Kahramanmaraş'ta Ayrım olmaması lazım. Siyasi partileri de bir tarafa bırakıp, Kahramanmaraş'ı ayağa kaldırmak için elimizden gelen mücadeleyi insan olarak, vatandaş olarak yapmamız lazım. Bu nedenle, gördüm ki Sayın Genel Başkanımızın siyasi partileri gezme amacı, hem önümüzdeki yerel seçimlerde liyakatli başkanların gelmesine vesile olmak hemde depremi unutturmamak için partilerle istişare etmek. Sayın genel başkana bizi ziyaretleri için, Gelecek Partisi adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

IMG_9264-minIMG_9212-minIMG_9187-minIMG_9094-minIMG_9009-min

Editör: Çağatay Gedik