"Gönderiniz yola çıktı" diye başlayan mesajlara dikkat "Gönderiniz yola çıktı" diye başlayan mesajlara dikkat

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; gençlerin eğitim ve kariyer gelişimine katkı sağlayacak projede, spor eğitim kurslarının yanı sıra kültür sanat, bilim teknoloji, mesleki yetkinlik ve yabancı dil gibi pek çok eğitim kategorisi yer alıyor. Gençler, proje detaylarına ve eğitimlere edu.gsb.gov.tr adresinden ulaşabilecek. Eğitimlerin ücretsiz olarak sunulacağı proje kapsamında, bakanlığa bağlı tüm tesisler birer eğitim birimine dönüştürüldü. Spor ve gençlik kategorilerinde 475 eğitim içeriği, 81 ilde 7 binden fazla eğitmen ve antrenör ile yüz yüze sunulacak. Eğitimler, gençlik merkezleri, GSB yurtları ve spor tesislerinde verilecek. Eğitimleri tamamlayan katılımcılar, bakanlık onaylı sertifikalara sahip olacak.

65367a57470a9b25709e2c1b

Uzaktan ve dijital eğitimlere edu.gsb.gov.tr adresinden ulaşılabileceği gibi Birol Güven, Altan Erkekli, Pelin Çift, Nevzat Tarhan, Uğur Derman ve Erol Parlak gibi mentörlerin, hayat deneyimleri ile tecrübelerini paylaştığı 7 ila 10 haftalık ders programını içeren videolu eğitimlerine, 'Mentorüm Hayat Becerileri Programı'ndan ücretsiz olarak erişilebilecek. Videolu eğitimlerin sonunda da gençler, katılım belgesi alabilecek. Uzaktan eğitim portalında yer alan 3-5 dakikalık, risk yönetimi, duygu yönetimi, zaman yönetimi, dijital okuryazarlık, analitik düşünme gibi 42 başlık altında bulunan mikro öğrenme videoları ile kariyer yaşamını ve günlük hayatı kolaylaştıracak yüzlerce kişisel gelişim eğitimleri de erişime açıldı.

BAKAN BAK'TAN AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili gençler, spordan sanata, mesleki yaşamdan dijital yaşama kadar hayat boyu öğrenme becerilerinizi geliştirebileceğiniz GSB EDU portalı sizlerle buluşmaya hazır. Öğrenmeye doyamayacağınız GSB EDU yayında, GSB hep yanında" ifadelerini kullandı.

"DHA"