Veliler ve öğrenciler rahat

Veliler ve öğrenciler rahat

Tecrübeli polislerden oluşturulan Narkotim ile okul önlerinde güvenlik önlemlerini artıran polis, öğrencileri ve okul dışında bulunan şahıslara özellikle uyuşturucu madde konusunda geçit vermiyor. Sabah erken saatlerde ilk ders saati ile tüm okulların önünde görev alan Narkotim ve Asayiş ekipleri, akşam okul çıkışına kadar okulların önünden ayrılmıyor.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Servet Yılmaz her okula bir emniyet amiri görevlendirerek okul önlerindeki güvenliği üst seviyeye çıkarttı. Emniyet amirliği başkanlığındaki ekip ise okul önlerinde özellikle kötü niyetli kişilere göz açtırmıyor.

Sabahın erken saatlerinde ders zili çalmasıyla okul önü ve çevresinde önlem alan ekipler, şüpheli şahıslar üzerinde uygulama yapıyor. Gerekli gördüğünde kabahatler kanununa göre cezai işlem uyguluyor.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğünün okul önlerindeki aldığı önlemler, öğrenciler ve velileri de rahatlatıyor. Narkotik suçlarla ilgili denetimler sürerken diğer taraftan da ilgisiz kişilerin okul önlerinde bekleme yapmalarına izin verilmiyor.

Narkotim ekipleri denetimlerini sadece okul önlerinde yapmıyor, okul çevresinde de denetim yapan ekipler esnaflarla da yakın diyalog kurarak öğrencilerin olası kötü alışkanlık edinmelerinin önüne geçiyor.

Eğitim yılının açılmasıyla okul önlerinde yapılan denetimler eğitim yılının sonuna kadar devam ediyor.

Şuana kadar okul önlerinde uyuşturucu satışına rastlanmazken, emniyet tedbirlerini almaya devam ediyor. Okul önü dışında okulun uzak çevrelerinde de olası yuvalanmalara karşı da savaş veriyor. Sivil ve seyyar satıcı kılığına girerek öğrencilerin gidiş-gelişlerini denetleyen polisler şüpheli gördükleri şahısları ve öğrencileri durdurarak üst araması yapıyor. 
Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER