Olay kadın bu kez Adliyeyi karıştırdı

Kahramanmaraş’ta bir çay bahçesinde çıkarttığı olay nedeniyle garsona saldıran ve hakkında dava açılan olay kadın Gülcan Çağıllıgeçit, bu kez de adliyede ortalığı birbirine kattı.

Olay kadın bu kez Adliyeyi karıştırdı

Kahramanmaraş’ta bir çay bahçesinde garsonlarla tartışan, daha sonra maske takmadığı gerekçesiyle kendini uyaran polislere zorluk çıkaran ve bir güzellik merkezinin çalışanlarıyla da kavga ederek gündemden düşmeyen Gülcan Çağıllıgeçit, daha sonra da halk otobüsünde bir vatandaşla tartışmıştı. Çıkarttığı olaylarla gündemden düşmeyen Çağıllıgeçit’e çay bahçesinde çıkarttığı ilk olayı sonrası garson Yaşar Yıldız’ın şikâyeti üzerine soruşturma başlatılmıştı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma sonunda Gülcan Çağıllıgeçit hakkında basit yaralama, mala zara verme, tehdit ve hakaret suçlarından 3 yıl 10 aya kadar, Yaşar Yıldız hakkında ise basit yaralama suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle Kahramanmaraş 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ
Davanın ilk duruşması dün görüldü. Duruşma öncesi Gülcan Çağıllıgeçit ile Yaşar Yıldız adliye koridorunda karşılaştı. Çağıllıgeçit, Yaşar Yıldız'ın üzerine yürüyüp hakaret etti. Mübaşirin ihbarı üzerine duruşma salonunun önüne polisler geldi. Polis, Gülcan Çağıllıgeçit'i sessiz olup olay çıkarmaması konusunda uyardı. Ancak Çağıllıgeçit, "2 yıldır bugünü bekliyordum. Şu anda onun ağzının üstüne çakmamak için kendimi zor tutuyorum" diyerek, koridorda bağırdı.  Yaşanan olay sonrası Yaşar Yıldız, hâkim karşısına çıkarken Gülcan Çağıllıgeçit duruşmaya katılmayarak adliyeyi terk etti. Hâkim ise duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER