WhatsApp Image 2023-11-20 at 4.51.01 PM (1)

2024 yılının Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi aday adayları partilere başvurularını sürdürüyor. Bu kapsamda İnşaat Yüksek Mühendisi Alper Akbaş aday adayları kervanına katılan isim oldu. Akbaş, Onikişubat Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu söyleyerek başvuru evrakları Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara’ya teslim etti. Aday adaylığı başvurusunda konuşan Alper Akbaş; mütevazı ve sakin bir seçim kampanyası yürüteceklerini ifade etti.

WhatsApp Image 2023-11-20 at 4.51.02 PM

SAKİN, SADE, DAHA BÖYLE MÜTEVAZI BİR KAMPANYA YÜRÜTECEĞİZ

AK Parti Onikişubat Belediye Başkan aday adayı Alper Akbaş: “Onikişubat Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yapmak üzere, kendi teşkilatıma gelmiş bulunuyorum. 21 yıldır Kahramanmaraş'ta ikamet ediyorum. Uzun yıllardır AK Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yaptım. Şu anda 2019 seçimlerinden bu yana Büyükşehir Belediyesi'ne, meclis üyesi olarak imar komisyonunda görev yapmaktayım. Yaşadığımız büyük deprem, asrın felaketinden sonra görev alma ihtiyacı hissettim. Bu sebeple aday adaylığına başvurmuş bulunuyorum. Sakin, sade, daha böyle mütevazı bir kampanya yürüteceğiz. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum. Şehrimizin acıları henüz çok taze, kabuk bağlamadı.”

Türkoğlu’nda yarın elektrikler kesilecek Türkoğlu’nda yarın elektrikler kesilecek

WhatsApp Image 2023-11-20 at 4.50.59 PM

EN İYİ ADAYIMIZ ŞEHRİMİZE HİZMET EDECEK

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ise: “Tabii malumunuz bir süreç devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda başlayan Çarşamba günü sonlandıracağımız 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanmak adına ve aday adaylarımızı Belediye Meclis Üyesi adaylarımızı sizlerin şahitliğinde hep birlikte alıyoruz. İnşaat Yüksek Mühendisi Alper Akbaş Bey yanımızdalar. Onikişubat Belediyemizin de 4. aday adayı inşallah kendileri olacaklar. AK Parti'mizin kuruluşunda da biliyorsunuz Cumhurbaşkanımızın 1994 seçiminde yani yereldeki başarısının çok çok önemli olduğunu biliyoruz. İnşallah partimiz kurulduğu günden bugüne bütün belediye başkanlarımız ellerinden gelen bütün gayreti göstermek üzere hepinizin malumu şehirlerimizi, ilçemizi imar etme noktasında tüm gayretleriyle çalıştılar. Şimdi de inşallah yine aynı vizyonla, ufukla ve aynı gayretle belediye başkan aday adaylarımızla depremin üzerinden dokuz ay geçmiş zor bir dönemde ellerini taşın altına koyarak irade gösteriyor, bizim açımızdan çok çok kıymetli. Hem Kovid süreci oldu, sonrasında deprem yaşandı. Şimdi şehrimizin yeniden imarı ve inşası için bu noktada gerçekten bütün aday adaylarımızın adaylığını çok kıymetli buluyoruz. İnşallah tabi İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, Genel Merkezimiz ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu istişarelerin sonucunda inşallah en iyi adayımız şehrimize hizmet edecek en güzel adayla birlikte bütün aday adaylarımız, bütün teşkilatlarımız bu süreci tamamlaması için inşallah gayret edeceğiz. Alper Akbaş Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Zaten kendisi şu anda Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz dönem dönem birlikte çok programlara katıldık, birlikte siyaset yaptık. İnşallah bundan sonraki süreçte hem kendi için, hem ilçe için, hem şehrimiz için hayırlara vesile olur diyorum. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah.”

Haber: Melisa Türkmen