Dini nikahlı eşi tarafından öldürülen kadın toprağa verildi Dini nikahlı eşi tarafından öldürülen kadın toprağa verildi

Ev sahibi olma hayali kuran milyonlarca vatandaş için sevindirici bir gelişme yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ev sahibi olmak isteyenlere yönelik önemli bir projeyi duyurdu. İşte detaylar:

Haberport'ta yer alan habere göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, evini yeniden yapılandırmak isteyenlere aylık 6.000 TL kredi taksitinden faydalanma imkanı sağlanacağını açıkladı. Kendi evini inşa etmek isteyenlere, aylık 6.000 TL'lik kredi geri ödemesi imkanı sunulacak.

YERİNDE DÖNÜŞÜM PROJESİ DETAYLARI

Bakan Özhaseki, TRT Haber'e yaptığı açıklamada, Yerinde Dönüşüm projesi kapsamında vatandaşlara toplamda 1,5 milyon lira sağlanacağını belirtti. Bu kapsamda, vatandaşlara 750.000 TL hibe ve 750.000 TL kredi verilecek. Kredi ödemeleri için ise aylık 6.000 TL taksitler uygulanacak.

BAŞVURULAR E - DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Özhaseki'nin açıklamalarına göre, bu kredi ve hibe imkanından yararlanmak isteyenler, başvurularını e-devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilecekler.
Yerinde dönüşüm kampanyası kapsamında 750.000 TL sübvansiyon ve 2 yıl ödemesiz 750.000 TL tutarında faizsiz kredi verileceği vurgulandı. Bu desteklerle vatandaşlar, uygun şartlar altında ev sahibi olma fırsatı elde edebilecekler.

AYLIK 6 BİN TL GERİ ÖDEME ŞARTLARI

Aylık 6.000 TL'lik geri ödeme, projeye dahil olan vatandaşların bütçesine uygun bir ödeme planı sunmayı amaçlıyor. Bakan Özhaseki, yapılan açıklamada, bu ödemelerin 10 yıl boyunca devam edeceğini ve başvuruların sahada işleme koyulan 250.000 talep olduğunu belirtti.

"HABER BÜLTENİ"

Editör: Haber Bülteni