Olay, Çarşamba günü meydana geldi. Cihangir'de saat 04:00 sıralarında belediyenin ihtiyaç sahipleri için sokağa koyduğu giysi kumbarasının yanına gelen bir kişi elindeki levyeyle metal kumbarayı açmaya çalıştı.

Sokaktan geçenlere aldırış etmeyen hırsız, saatlerce uğraştığı kumbarayı açamadı. Bir süre sonra geri gelip yine levyeyle kumbarayı açmaya çalışan hırsız başarısız olunca, bir kez daha olay yerinden ayrıldı. Üçüncü kez aynı yere gelen hırsız 12 saat sonunda kumbarayı devirip levyeyle açtıktan sonra içindeki giysi ve ayakkabılardan seçtiklerini çaldı.

Beyoğlunda 12 saat süren hırsızlık

Tüfekle başından vurularak öldürüldü Tüfekle başından vurularak öldürüldü

Arkadaşı çalınan eşyaları yanında getirdiği valize doldururken, hırsız devirdiği kumbarayı düzelttikten sonra olay yerinden ayrıldı. Saatlerce süren hırsızlık güvenlik kamerasına yansırken bir mahalle sakini "Kumbara daha önce hırsızlar tarafından parçalandı. 1 hafta önce yenisi getirildi. Kumbarayı levyeyle parçalıyorlar. Yoldan geçenlere de hiç aldırış etmiyorlar. Hem kumbaraya zarar veriyorlar hem de çaldıkları eşyaları satıyorlar" dedi.

Beyoğlunda 12 saat süren hırsızlık

"DHA"

Editör: Demirören Haber Ajansı