İTALYA TURNUVASINDA TÜRKİYE ŞAMPİYON OLDU

UWW Sassari City Matteo Pellicone Memorial Grand Prix Turnuvasında...3 ALTIN 4 GÜMÜŞ 3 BRONZ Madalya ile TÜRKİYE ŞAMPİYON OLDU .İtalya Sardunya Adası Sassari City'de yapılan ve UWW Ranking Series niteliğindeki Uluslararası Matteo Pellicone Güreş Turnuvasında Grekoromende U23 ağırlıklı olarak mücadele eden Güreşçilerimiz 3 Altın 4 Gümüş 3 Bronz Madalya ile takım halinde Şampiyon oldu...

Güreşçilerimizin Dereceleri;55 kg Hakan Murat ÇANKAYA - Doğuş AYAZCI Nordic sisteminde mücadele ettiler. Hakan Murat ÇANKAYA İtalyan Freni'yi tuşla yendi.Doğuş AYAZCI'ya yenilmesine rağmen 1. Oldu.

1. Hakan Murat ÇANKAYA ,2. İtalyan Freni,3. Doğuş AYAZCI

60 kg Ahmet UYAR - Koreli Seunghak KİM'e  (5-0) yenilerek Gümüş Madalya kazandı

63 kg Mehmet ÇEKER - Macar Erik TORBA'yı (5-4) yenerek ALTIN MADALYA kazandı.

İki kez Dünya Şampiyonu olan Koreli Han -Soo Ryu'yu yarıfinalde yenen Güreşçimiz

67 kg Hacı KARAKUŞ - Rus Azamat Akhmedov'a (7-1) yenilerek Gümüş Madalya kazandı

82 kg Burhan AKBUDAK - Hintli Gurpreet SINGH'e (7-2) yenilerek Gümüş Madalya kazandı

87 kg Doğan GÖKTAŞ - Avrupa şampiyonu Macar Victor LORİNCZ'e (5-1) yenilerek Gümüş Madalya kazandı

130 kg Osman YILDIRIM - Macar Avrupa 2.si Balint LAM'ı (3-0) yenerek ,ALTIN Madalya kazandı

BRONZ MADALYA Müsabakaları;63 kg Kadir KAMAL - Koreli Kyunghoon KİM ; 2-0 yenerek BRONZ MADALYA kazandı .72 kg Selçuk CAN - Ahmet YILMAZ 'ı (3-1) yenerek BRONZ MADALYA kazandı

Böylece Turnuvada Türkiye Grekoromende toplam 3 ALTIN 4 GÜMÜŞ 3 BRONZ 10 Madalya ile takım halinde Şampiyon oldu.. Dünya Şampiyonu Balint Korpasi ve Balasz Kiss, Avrupa Şampiyonu Tamas ve Viktor LORİNCZ kardeşler, Avrupa 2.si Balint LAM ileA Takımıyla tam kadrolu Macaristan 1 Altın 4 Gümüş 3 Bronz Madalya ile 2,Olimpiyat Dünya Şampiyonu 77kg Hyong Woo Kim ve Dünya Şampiyonu 67kg Han-Soo Ryu gibi güçlü bir takımla katılan Kore 2 Altın 3 Bronz Madalya ile 3.Rusya 2  Altın 1 Bronz Madalya ile 4. İtalya 1 Altın 1 Gümüş 1 Bronz Madalya ile 5.oldu

Takım Sıralaması ;

1. TÜRKİYE 184 Puan - 3 ALTIN 4 Gümüş 3 Bronz

2. Macaristan 124 Puan - 1 Altın 4 Gümüş 3 Bronz Madalya

3. Kore 104 Puan - 2 Altın 4 Bronz Madalya

4. Rusya 2 Altın 1 Bronz

5. İtalya 1 Altın 1 Gümüş 1 Bronz

6. Romanya 2 Bronz

7. Hindistan 1 Altın 1 Bronz Madalya

8. ABD 1 Gümüş Madalya

9. Fransa 1 Bronz

10. Yunanistan 1 Bronz Madalya

Son sözolarak.Turnuvada başarılı müsabakalar ile rakiplerini yenerek ülkemizin adını söyleten Tüm Güreşçilerimize  Teşekkürler...

YORUM EKLE