Türkoğlu Ülkü Ocakları 9 kütüphane hedefine emin adımlarla gidiyor

Türkoğlu Ülkü Ocakları “9 şehit 9 kütüphane” sloganıyla başlattıkları proje kapsamında 4’üncü kütüphaneyi ilçeye kazandırdı. Kızıleniş İlkokulu’na yapılan kütüphaneye Şehit Uzman Çavuş Ramazan Demir’in ismi verildi.

Türkoğlu’ndaki eğitim ve öğretimin eksiksiz bir şekilde devam etmesi için çalışmalarını sürdüren ve bu konuda birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Türkoğlu Ülkü Ocakları, ilçenin şehitlerini ilçedeki ilkokulların kütüphanelerinde yaşatıyor. ‘9 şehit 9 kütüphane’ hedefiyle yola çıkan Türkoğlu Ülkü Ocakları, bu kapsamda daha 3 kütüphane yaparken, 4’üncüsünü ise Kızıleniş İlkokulu’na yaptı. Şehit Uzman Çavuş Ramazan Demir Kütüphanesi, Kızıleniş İlkokulu’ndaki öğrencilerle buluştu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkoğlu Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Gökçe, projenin sloganını Alparslan Türkeş’in ‘9 Işık’ hedefinden yola çıkarak koyduklarını söyledi. Bu proje ile hem şehitlerin adını yaşattıklarını hem de okulların kütüphane ihtiyaçlarını giderdiklerini belirten Gökçe, 21. asrın Türk asrı olması için çalıştıklarını ifade etti.

21. ASRIN TÜRK ASRI OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gökçe sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkoğlu Ülkü Ocakları olarak başlattığımız " 9 Şehit 9 Kütüphane " projemizin 4’üncü kütüphanesi olan Kızıleniş İlkokulu Şehit Uzman Çavuş Ramazan Demir Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdik." 9 Şehit 9 Kütüphane " projemiz Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in 9 ışık hedefinden yola çıkılarak oluşturulmuş bir projedir. Amacımız kütüphane ihtiyacı olan okullarımızın kütüphane ihtiyacını karşılarken her kütüphaneye bir şehidimizin adını veriyoruz. Bu sayede hem şehitlerimizin isimlerini yaşatıyoruz hem de okullarımızın kütüphane ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Türkoğlu Ülkü Ocakları olarak 2023'te Lider Ülke Türkiye olması ve Allah'ın izniyle 21. asır Türk asrı olması için elimizden gelen çabanın fazlası yapmaya çalışıyoruz.”

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER