Osman Okumuş:“ Kahraman milletimiz her ferdiyle darbe girişiminin karşısında durmuştur”

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle gazetemize özel açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz’da yapılan darbe girişiminin Türkiye’nin istikrarını, birliğini ve huzurunun hedef aldığını belirten Okumuş, “Halk iradesine karşı yapılan darbe girişimi, kahraman milletimizin her ferdinin canları pahasına karşı koymasıyla engellenmiştir” dedi.

Osman Okumuş:“ Kahraman milletimiz her ferdiyle darbe girişiminin karşısında durmuştur”

15 Temmuz Hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti. Yapılan darbe girişimine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile meydana inen halk, tankların ve silahların önünde durarak darbe girişimini engelledi. O günü gazetemize değerlendiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 15 Temmuz’un Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana Türkiye’nin atlattığı en büyük tehlike olduğunu kaydetti. Darbe girişiminin asıl amacının Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak hale getirmek olduğunu vurgulayan Başkan Okumuş, Türk milletinin bu fitneyi durduğunu ifade etti.

MİLLETİMİZ BU DARBE GİRİŞİMİ KARŞISINDA DİK DURDU

Başkan Okumuş, gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz; Demokratik hukuk devleti olan ülkemizin istikrarını, birliğini, beraberliğini ve huzurunu hedef alan halkı ve halk iradesine karşı yapılan darbe girişimine kahraman milletimizin her ferdinin canları pahasına karşı koymasıyla engellenmiş bir demokrasi zaferidir. 15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece FETÖ terör örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye´yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah´a şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Bu yıl birinci senesine girdiğimiz 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ülkemizin Millet iradesinin ayakta kalması uğruna, demokrasi nöbeti tutan onurlu bir mücadele veren aziz milletimizin ve 251 Şehidimizin, 2 bin 500 gazimizin mücadele ve gurur günüdür.

MİLLETİMİZ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KARŞISINDA OLACAĞINI GÖSTERDİ

15 Temmuz gecesi demokrasiye ve halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı yapılan darbe girişiminin ardından tüm vatandaşların, demokrasiyi koruma adına milli birlik, beraberlik ve dayanışmanın en iyi şekilde temsil edildiği demokrasi nöbetlerine ve mitinglerine katılarak hassasiyet gösterdikleri zaferdir. Özellikle 6 yıl geçmesine rağmen, milletimiz bu hassasiyeti bundan sonra bölücü terör örgütü PKK, FETÖ ve DAEŞ e karşı amansız bir mücadele içerisinde olacağını gösterdi. Bir hukuk devleti olan ülkemizin istikrarını, birliğini, dirliğini ve huzurunu hedef alan halkı ve halk idaresine karşı yapılan darbe kalkışmalarını her ferdi ile canları pahasına karşı koymasını bilecek ve her zaman demokrasi zaferine dönüştürecektir. Bu vesileyle, Şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2022, 10:37

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER