Başkan Mahçiçek, CHP ile İYİ Parti’nin il ve ilçe teşkilatlarına EXPO 2023’ü anlattı Başkan Mahçiçek, CHP ile İYİ Parti’nin il ve ilçe teşkilatlarına EXPO 2023’ü anlattı

WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.52.45

Dev ulaşım yatırımlarını hayata geçirerek şehrin ulaşım ağını güçlendirmeye devam eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin doğusu ile batısını birbirine kesintisiz bağlayacak Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak projesini söz verdiği tarihte tamamlamanın gururunu yaşadı. 10 Haziran Cuma günü yapılan temel atma töreninde 90 günde tamamlama sözü verilen projenin açılışı hedeflenen tarihte düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 80 Milyon TL’lik yatırımla şehre kazandırılan projenin açılışına AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, 54. Hükümet Milli Eğitim Bakanı, 20-21-23 ve 24. dönem Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Vali Ömer Faruk Coşkun, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Habibe Öçal ve Cihat Sezal, MHP Milletvekili Sefer Aycan, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, KSÜ Rektörü Niyazi Can, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.52.45 (1)

HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Projenin şehre kazandırılmasından dolayı Güngör’e teşekkür etti. Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak projesinin hayırlara vesile olmasını dileyen Ünal, “Burada kıymetli olan söz verdiği süre içerisinde 90 gün içerisinde bir disiplinle bunu bitirmiş olması. Bizim 2011’de söylediğimiz bir şey vardı: Kahramanmaraş’ı yeniden hayal etmek. Çünkü Kahramanmaraş yeniden hayal edilmeyi yeniden tasavvuru, yeniden tahayyülü hak eden bir şehir. Kahramanmaraş Ukkaşe Hazretlerinin, Malik Bin Ejder’in yani ashabın kendi ruhunda Hazreti Peygamber Efendimizden buraya taşıdıkları bir inancın şehri aynı zamanda. O yüzden Kahramanmaraş bereketli bir şehirdir, ruhu olan bir şehirdir, kalbi olan bir şehirdir. Dili, sözü olan bir şehirdir” diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.52.45 (2)

80 MİLYON TL’LİK BİR YATIRIM

Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak projesinin hedeflenen sürede tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Projemizin şartnamesinde yer alan tamamlanma süresi 210 gündü. Müteahhit ile yaptığımız görüşmeler neticesinde projemizi tamamlamak için 90 günlük bir süre belirledik. Temelini attığımız gün bölgeye bir de zamanmatik ekledik. Hamdolsun 90 gün sonra projemizin açılışını gerçekleştirdik. Burası toplamda 80 Milyon TL’lik bir yatırım. Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak projemizi hedeflediğimiz süre içerisinde tamamlayarak açılışını yapmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

TURİZME KATKI SAĞLAYACAK

Projenin şehir içi ulaşım açısından son derece önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Hayrettin Güngör, “Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak projemiz şehrimizin doğusunu batısına bağlayan çok önemli bir aks üzerinde yer alıyor. Aynı zamanda bu güzergâh sanayi alanımıza da ulaşım sağlıyor. Bu yönüyle şehrimizin ulaşımı için son derece önemli bir proje. Kahramanmaraş’ımız bölgenin en önemli kış turizm alanlarından Yedikuyular Kayak Merkezi’ne sahip. Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak aynı zamanda Yedikuyular Kayak Merkezi’mize de ulaşımı kolaylaştıracak bir proje. Bu yönüyle şehrimizin turizmine de çok önemli katkı sağlayacak. Ayrıca bu kavşağımız şehrimizin özellikle kuzey kısmını transit olarak Kayseri’ye ve Gaziantep’e bağlayan Kuzey Çevre Yolu’na da bağlantı sağlayacak önemli akslardan bir tanesi. Şehrimizde bulunan Germenicia mozaiklerine de ulaşım sağlaması açısından önemli bir yatırım” dedi.

WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.49.03WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.52.44WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.52.44 (1)WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.52.45 (3)WhatsApp Image 2022-09-09 at 18.53.18