Yeni sezon start alıyor

Yeni sezon start alıyor

Kahramanmaraş Amatör Mahalli Ligler, hafta sonu oynanacak olan maçlarla başlıyor.

2015-2016 Futbol sezonu Amatör Mahalli Lig maçları, U15 ve U19 maçları ile sahne alacak. Hafta sonu başlayacak olan U15 ve U19 maçları Belediye ve Saim Çotur Futbol sahalarında oynanacak. Geçtiğimiz günlerde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu toplantı salonunda toplanan İl Tertip Komitesi ve Kulüp yöneticileri U15,U17 ve U19 kategorilerinin kuralarını çekmişlerdi.

U15,U17 ve U19 yaş kategorilerinde ikişer grup halinde mücadele edilecek. Kendi grubunda birinci ve ikinci olan takımlar Türkiye genelinde Kahramanmaraş’ı temsil edecek. 3-4 Ekim tarihinde başlayacak olan Lig’de, U15 kategorisine 15 takım katılırken, U17 kategorisine ise 22 takım katılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ali Kazancı, kazasız, belasız bir futbol sezonu geçirilmesi temennisinde bulundu. Yeni sezonda tüm takımlara başarılar dilediğini belirten Kazancı şöyle konuştu; “2015-2016 Futbol sezonu bu hafta sonu oynanacak olan U15 ve U19 kategorileri ile başlayacak. 3-4 Ekim tarihinde U17 kategorisini de başlatmayı düşünmüştük. Ancak, şehrimizde Batıpark Futbol sahası zemininin bakımda olması ve yeni yapılan Doğukent Futbol sahasının soyunma odalarının olmaması sebebiyle sadece U15 ve U19 kategorilerini başlatıyoruz” dedi.

Yeni sezona yeni heyecanlar, yeni umutlarla başlıyoruz diyen Kazancı, “Amatör takımlarımızın büyük hedeflerinin olduğu bu sezonda, tüm takımlara şimdiden başarılar dilerken; mücadelenin fair-play çizgisinden hiç ayrılmamasını, en önemlisi hak edenin kazandığı bir sezon yaşanmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Serkan Ardıç

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER