Spor tesislerinin sayısı artıyor

Spor tesislerinin sayısı artıyor

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Türkoğlu ilçesine yaptırılan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yaklaşık bir ay sonra tamamlanırken, Kılılı mahallesine ise doğal çim yüzeyli futbol sahası yapılacak.

Son yıllarda spor tesisleri adına önemli gelişmeler yaşanan Kahramanmaraş’ta, yeni spor tesisleri hayata geçiriliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’nin tesisleşme yönünden ilk 10 ili arasında bulunan Kahramanmaraş’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, yeni spor tesisleri kazandırmaya devam ediyor.

‘AMATÖR TAKIMLARIN TESİS İHTİYACINI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLADIK’
Bu kapsamda, Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Türkoğlu ilçesine yapılan ve inşaatına geçtiğimiz yıl başlanan ve yaklaşık bir ay sonra tamamlanması beklenen suni çim yüzeyli futbol sahası, Kılılı mahallesine yapılması planlanan doğal çim yüzeyli futbol sahası ve Batıpark futbol sahası içinde bulunan suni çim yüzeyinin değiştirilmesi işini yerinde inceledi.

Yapılan ve yapılacak olan çalışmaları tesisler Şube Müdürü Mehmet Ali Çiftçioğlu ile birlikte inceleyen Müdür Kabakçı, Kahramanmaraş’ta tesisleşme adına önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. Bu gelişmeler ile birlikte şehrin hemen hemen her bölgesinde bir futbol sahasının yer aldığını belirtti. Kabakçı, “Futbol sahası olarak şehrimizin doğusu, batısı ve güneyinde çok iyi durumdayız. Bu bölgelerimizin hepsinde Amatör takımlarımız için yaptığımız sentetik çim sahalarımız mevcut. Kahramanmaraş’ın Amatör takımlarının tesis ihtiyacını büyük ölçüde tamamladık. Bu tesisler son 4 yılda büyük bir ivme kazandı. Türkoğlu futbol sahası ve Kılılı doğal çim futbol sahası da bunlardan biriydi. Türkoğlu futbol sahası bugün itibari ile bitme aşamasına geldi. Soyunma odaları, gece ışıklandırmaları ve zeminiyle dört dörtlük bir futbol sahası oluyor. Türkoğlu ilçemizin de bitmesiyle tüm ilçelerimizde tesislere kavuşmuş oluyoruz. Şu anda bu sayı 14 oldu. Karaziyaret mahallemize ve Saim Çotur spor kompleksi içerisine de bir saha daha yapmayı planlıyoruz. Bunlar hem antrenman sahaları hem de amatör kümede mücedele eden alt lig kategorilerinin yararlanacağı bir saha olacak” dedi.

KILILI MAHALLESİ’NE DOĞAL ÇİM YÜZEYLİ FUTBOL SAHASI GELİYOR
Kılılı mahallesinde doğal çim yüzeyli futbol sahası için 22 Ekim itibari ile ihalesini yapacağız diyen Kabakçı, şöyle konuştu: “Burasıda yapıldığında ilimizin merkezi olarak ta kabul edeceğimiz Kılılı’da güzel bir doğal çim yüzeyli futbol sahamız olacak. Buda birçok futbol takımımızın da buradan yararlanması demek oluyor. Bu yüzde başta Amatör spor olmak üzere futbol sahalarıyla, spor salonlarıyla olsun tüm ilçelerimizi tesislerle donatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buda teşkilat ve personelimiz açısından mutluluk verici bir olaydır. Bundan sonraki süreçte il ve ilçelerde gereksinim duyulan alanlarda çalışmalarımıza Bakanlığımızdan aldığımız destekle devam edeceğiz. Doğukent olsun, Batıpark olsun, Göksun futbol sahası olsun, Türkoğlu futbol sahası olsun önümüzdeki 15 gün içinde futbol oynaya hazır hale getirilip maçlara açacağız. Bu şehrimizin Amatör futbolu adına büyük bir olay olarak görüyoruz. Futbolcularımızın ve tüm takımlarımızın da artık imkân ölçüsünde bu alanda ellerinin güçlenmesi demektir. İnşallah önümüzdeki yıllardan alt yapıdan bu tesisler sayesinde önemli sporcular çıkacağı kanaatindeyim. Çünkü tesis olduğunda çocuklar sporu aç bir şekilde bekliyorlar ve burada yönetilecekler, yönlendirecekler güzel bir tesis ortaya çıkmış olacak inşallah.”


ESKİYEN ÇİMLER OKULLARA VERİLİYOR
İl Müdürü Kabakçı, Batıpark futbol sahası suni çim yüzeyinin eskiyen çimlerini ise Merkezdeki belirledikleri okullara vereceklerini ifade etti. Kabakçı, Kare, kare, metre, metre hesaplama yaparak, Büyükşehir Belediyemiz ve Merkez ilçe Belediyelerimiz ile birlikte ortak hareket ederek, Batıpark futbol sahasındaki eskiyen suni çimleri belirlediğimiz okullara veriyoruz. Çünkü bugün okullarımızın tamamının bahçesi betonla kaplıdır. Bizde minik yavrularımızı o beton zeminden kurtaracağız ve Okullarda da çim yüzeyli sahalarımız olacak” dedi.

Haber: Mahmut Beyaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER