Kulüpler, antrenman yapacak saha bulamıyorlar!

Kulüpler, antrenman yapacak saha bulamıyorlar!

Kahramanmaraş Amatör Mahalli Lig, 2015-2016 Futbol sezonu bu hafta sonu oynanacak olan U15 ve U19 maçları ile başlayacak. Şehir merkezinde, Batıpark, yeni yapılan Doğukent, Vali Saim Çotur ve Büyükşehir Belediyesi suni çim sahası Amatör takımların maçlarını oynayacağı statlar olarak belirlendi.

Ancak, yıllardır Amatör takımların yükünü çeken Batıpark Futbol sahası zemininin eskiyen suni çim yüzeyinin değiştirilmesi nedeni ile yeni sezona yetiştirilememesi ve yapımı tamamlanan Doğukent Futbol sahasının da soyunma odalarının yapılmamasından dolayı maçlar Vali Saim Çotur ve Büyükşehir Belediyesi suni çim sahasında oynanacak.

Tesisleşme bakımından sayılı iller arasında yer alan ve şu anda merkez ve ilçelerde dâhil 14 futbol sahası bulanan Kahramanmaraş’ta, U15 ve U19 kategorisine katılacak olan 37 takım ise antrenman yapacak tesis bulamıyorlar. Birçok sporcunun öğrenci olduğu ve mecburen akşam saatlerinde antrenman yapmak imkânı bulan takımlar, Belediye sahası ve Vali Saim Çotur sahalarında antrenmanlarını sürdürüyorlar.

Bazı Kulüp yöneticileri Antrenman yapacak saha bulamadıklarını belirterek, bu durumdan rahatsız olduklarını söylediler.

Bir Futbol sahasını aynı saatte 5 takımın paylaştığını dile getiren yöneticiler sıkıntılarını şöyle dile getirdiler; “Biz takımlarımızı zorluklar içerisinde sahaya çıkartıyoruz. Maçlarımız bu hafta sonu başlayacak. Şehir merkezinde bulunan Batıpark Futbol sahası bakımda olduğundan antrenmanlarımızı ya Belediye ya da Vali Saim Çotur sahalarında gerçekleştiriyoruz. Birçok sporcumuz ise öğrenci oldukları için antrenmanlarımızı akşam saatlerinde yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sahalarda da antrenman saatleri çakıştığından bir sahayı 5 takım paylaşıyor, buda bizim çalışma şevkimizi kırıyor ve maçlara isteğimiz gibi hazırlanamıyoruz. Gençlik Spor İl Müdürümüz Ali İhsan Kabakçı konuşmalarında diyor ki; “Kahramanmaraş’ta tesis sıkıntısı yok” diyor. Ama bakıyoruz ki, Büyükşehir olmuş bir şehirde antrenman yapacak saha bulamıyoruz. Yetkililerin biran önce bu işe bir çözüm bulmalarını istiyoruz” şeklinde konuştular.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER