KSÜ Bayan Basketbol Takımı, Lige hazırlanıyor

KSÜ Bayan Basketbol Takımı, Lige hazırlanıyor

Yeni sezonda Türkiye Basketbol Kadınlar 2. Ligi (TKB2L) de mücadele edecek olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Spor Kulübü Bayan Basketbol takımı, çalışmalarına devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın tarihinde ilk defa profesyonel Lig’de Bayan Basketbol takımı, boy gösterecek. 2 yıl önce kurulan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Spor Kulübü Bayan Basketbol takımı, yeni sezonda Türkiye Basketbol Kadınlar 2. Ligi (TKB2L) de, mücadele edecek.

2014-2015 Bayan Basketbol Ligi’nde Niğde ve Nevşehir de yapılan bölge birinciliklerinde gruplarında  üçüncü olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Spor Kulübü, genç bayanlarda tüm kriterleri yerine getirerek, 2. Lige girmeye hak kazanmıştı.

Bu ay sonunda başlayacak olan 2015-2016 Türkiye Bayanlar Basketbol 2. Lig’de (TKB2L) de mücadele verecek olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Spor Kulübü Bayan Basketbol takımı, çalışmalarını sürdürüyor. Batıpark Kapalı Spor Salonunda yoğun bir çalışma temposu geçiren Bayan Basketçiler, sezona en iyi şekilde hazırlanıyorlar.

‘HEDEFİMİZ PLAY-OFF’A KALMAK’
Takımı geçen sezon 2. Lige taşıyan ve yeni sezonda da takımla yeniden anlaşan genç Antrenör Serdar Gökçe, yeni sezonda tek hedeflerinin grupta ilk 5’e kalmak olduğunu söyledi.

Lig’de toplam 30 takımın bulunduğunu A, B ve C olmak üzere 3 grup olacağını belirten Gökçe, “Her grupta 10 takım olacak” dedi. İl 5’e girecek takımların Play-Off maçları oynayacağının altını çizen Gökçe şöyle konuştu: “Lig’de İstanbul, İzmir, Ankara gibi Büyükşehirlerin takımları bulunuyorken, bölgemizde Şanlıurfa, Elazığ, Diyarbakır, Osmaniye Gaziantep illerinin de takımları bulunmakta. Zor bir Lig olacağından bizde yeni sezon öncesi takımımıza gerekli transferleri yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Çalışmalarımızı yoğun bir tempoda sürdürmekteyiz. Muhtemelen bu ay sonu itibari ile müsabakalarımız başlayacak. 9 içerde 9’da dış sahada müsabaka yapacağız. Hedefimiz grubumuzda ilk 5’e kalarak Play-Off maçlarına katılmak.”

Haber: Mahmut Beyaz

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER