Kahramansarayspor’da, hazırlıklar sürüyor

Kahramansarayspor’da, hazırlıklar sürüyor

2015-2016 futbol sezonunda Kahramanmaraş 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’nde mücadele edecek olan Kahramansarayspor, yeni sezon hazırlıkları için çalışmalarına devam ediyor. Kahramansarayspor, geçtiğimiz sezon mücadele verdiği Kahramanmaraş 2.Amatör Küme Büyükler Ligi’nde şampiyon olarak 1. Amatör Kümeye yükselmişti. Sarı Kırmızılı ekip, sezona harılanırken, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Kasım ayı içerisinde başlayacak olan Lig maçları öncesi hazırlıklarını haftanın 2 günü Antrenör Akif Aksu nezaretinde sürdüren Kahramansarayspor, yeni sezon için kadrosuna 4 futbolcuyu dâhil etti.

‘BİZ EKİP RUHUYLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ’
Takımın çalışmalarını yakından takip eden Kahramansarayspor Kulübü Başkanı Yahya Canlı, “İyi insan, iyi birey, iyi sporcu felsefesiyle hareket ettiklerini söyledi. Canlı, 2 yıl önce Kahramansarayspor kulübünü kurduklarını ve kısa zamanda Kahramanmaraş futboluna çok şeyler kattıklarının altını çizdi. Başkan Canlı şöyle konuştu; “Biz bir ekip ruhuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikle İyi insan, iyi birey, iyi sporcu felsefesiyle hareket ediyoruz. Yeni sezonda da fair-play içerisinde, mücadelesinde tempolu, coşkulu, yenmenin de, yenilmenin de ne olduğunu bilen bir takım hüviyetinde mücadelemizi vereceğiz. Kulübümüzün temel amacı, daha fazla çocuk ve gencin spor yapmasını sağlamak. Biz maç kazanınca değil, çocuk ve genç kazanınca mutlu olan bir misyona sahip olmak istiyoruz. Takımımızda her kategoride farklı Antrenör arkadaşlarımız görev yapıyorlar. Bilindiği üzere geçen sezon 2. Amatör Küme Büyükler Ligi’nde şampiyon olarak 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’ne yükseldik. Yeni sezon hazırlıklarımıza başladık. Yeni sezon için gerekli mevkilere transferleri de gerçekleştirerek. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

‘AMACIMIZ BU LİGDE KALICI BİR TAKIM OLMAK’
Antrenör Akif Aksu’da, Amaçlarının bu ligde kalıcı bir takım olmak istediklerini söyledi. Aksu şöyle devam etti: “2014-2015 futbol sezonu 2. Amatör Küme Büyükler Ligi’ni şampiyon olarak bitirerek, 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’ne yükseldik. Geçen sezonki şampiyon takımın iskelet kadrosunu koruyarak, bu yıl 3-4 takviye yaparak yeni sezona hazırlanıyoruz. Takımımız temel yapısını genç oyunculardan oluşturmaktadır. Amacımız bu ligde kalıcı bir takım olmak ve kendi alt yapımızdan sporcular yetiştirmektir. Kazısız bir sezon olması temenni ederek, tüm takımlara başarılar dilerim.”

Haber: Serkan Ardıç


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER