Kabakcı: “Tesisleşmede ilk 10’un içindeyiz”

Kabakcı: “Tesisleşmede ilk 10’un içindeyiz”

Kahramanmaraş’ta son yıllarda sporsal aktivitelerin gelişmesiyle birlikte tesisleşmede de önemli gelişmeler oldu. Son 6-7 yılda tesisleşme adına yapılan gelişmelerle Kahramanmaraş tesisleşmede Türkiye’de ilk 10’da yer aldı.

Kahramanmaraş’ta yaz spor okulları ile birlikte 30’a yakın branşta sporsal aktivite devam ederken branşların artmasıyla birlikte tesis ihtiyacı da arttı. Bu konuda önemli çalışmalara imza atan Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü şehrin her bölgesine ve ilçelere yaptığı spor tesisleriyle tesisleşme adına önemli girişimlerde bulundu. Son 40 yılda tesisleşme olarak çok iyi bir ivme kazanan Kahramanmaraş, Türkiye genelinde tesisleşmede ilk 10’da yer alıyor. Bu tesisleşmeyi daha da ileriye götürmek için çalışmalarına devam eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Karaziyaret Mahallesi’ne ve Kılılı bölgesine de yeni sahalar yapmayı planlıyor. Bu çalışmaları yakından takip eden Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, özellikle Kılılı bölgesine yapılacak olan tesisin ihale aşamasına geldiğini söyledi.

‘TESİSLEŞMEDE DORUK NOKTADAYIZ’
Kahramanmaraş’ta tesisleşme adına gerçekleşen gelişmelerden söz eden Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Kahramanmaraş’ın tesisleşme adına çok iyi bir ivme kazanarak son kırk yılın doruk noktasına ulaştığını söyledi. Merkezde ve ilçelerde spor tesisi olmayan bir yerin kalmadığına da değinen Kabakçı, “Kahramanmaraş’ta tesisleşme son 40 yılın en doruk noktasına geldi. Tüm ilçelere imkanları en üst seviyesinde tesisler yaptık. Sentetik çim sahaları, tribünlü, ışıklandırmalı, soyunma odalı, UEFA kriterlerine uygun sahalar yaptık. Kahramanmaraş’ta sahası ve spor salonu olmayan ilçemiz hemen hemen kalmadı. Bu tesisler çocuklara ve gençlere hizmet verecek. Elbistan ilçemiz dahi devasa 2 tane kompleks, 3’üncüsü olma yolunda devam ediyor. Spor tesisleri ve futbol sahaları ile büyük komplekslere kavuştu. Yaklaşık 6-7 yıl önce birçok ilçemizde hiç tesis yokken şimdi ilçelerimiz yeni tesislerine kavuştu. Batıpark kompleksi harikulade oluyor. Spor salonu, güreş antrenman salonları ve futbol sahasına yeni eklemek yaptık. Batıpark aktif olarak kullanılabilecek bir saha oluşturuyor” dedi.

‘KAHRAMNAMARAŞ’TA TESİS SORUNU YOK’
Kahramanmaraş’ın tesisleşme adına son durumunu da değerlendiren Kabakçı, genel olarak bakıldığında Kahramanmaraş’ta tesis sorununun olmadığını söyledi. Şehrin hemen hemen her bölgesinde spor tesisinin yer aldığı vurgulayan Kabakçı, “Bir diğere futbol sahamızı da Karaziyeret’e yapmayı düşünüyoruz. Kılılı doğal çim futbol sahasını ihaleye hazır hale getirdik. Buraya 10 dakikalık bir mesafede çok kaliteli ve doğal çim saha geliştiriyoruz. Tarihin sportif hamle ve yatırım konusunda ki en güzel dönemi yaşıyoruz. Tesis hamlesinde biz şu an ilk 10’u zorlayan bir duruma girdik. Tabi eksiklikler olabilir ama tamamlanma yönünde tamamen senkronize yapılan bir çalışmada şu an için ilçelerde bir tesis sorunu kalmamıştır. Merkezde de yine aynı şekilde bir sorun kalmamıştır. Atletizm stadyumu bitti, futbol sahası bitti, tenis kortları ve basketbol sahaları bitti. Buralara Milletvekillerimizin yardımıyla sentetik çim saha yapacağız. Diğer eksikliklerimizi ise tamamlamaya çalışıyoruz. Bugün itibariyle Kahramanmaraş’ta tesis sorunu yok” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHİR MERKEZİNDE 3 TANE TESİSİMİZ VAR’
Kahramanmaraş şehir merkezinde yer alan spor tesislerinden bahseden Kabakçı, kendilerine bağlı 3 tane tesisin bulunduğunu bunun yanında belediye tesisleriyle birlikte bu tesis sayısının şehir merkezi için gayet uygun olduğunu söyledi. Kabakçı, “Binevler tarafına arsa tahsisleri gerçekleşirse eğer, belediyelerimiz yardımıyla spor kompleksi yaparız. Büyükşehir Belediyesi’nin Kılavuzlu Parkı devamında büyük projeleri de mevcut. Buralarda spor ve yaşam alanı diyebileceğimiz tesisler oluşacak. Kahramanmaraş tesisleri ve alanlarıyla son derece yeterli tesislere kavuştu. Şehir merkezinde 3 tane tesisimiz var. Büyükşehir Belediyemiz’ inde büyük bir kompleksi var. Türkiye genelinde sentetik saha yönünden ilk 5’te yer alıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER