Hakemler’den Atay’a kırmızı kart

Hakemler’den Atay’a kırmızı kart

Kahramanmaraş Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği’nde deprem yaşandı. Uzun zamandır dernek başkanlığını yapan Fikret Atay ve yönetimine kongre üyelerinden isyan bayrağı açıldı. Üyeler ani kararla olağanüstü kongreye giderek başkanı koltuğundan etti.

Uzun zamandır Kahramanmaraş Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanlığını yürüten Fikret Atay’ın, kongre üyeleri tarafından ani baskınla değiştirilmesine bir anlam verilemedi. Üyeleri hakem ve gözlemcilerden oluşan Kahramanmaraş Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneğinde yaşanan bu kargaşa sonucu Başkan Atay kongrede aday gösterilmeyerek yerine aday olan Selahattin Abacı getirildi.

Misyonu; yapılan müsabakalar nedeniyle federasyondan gelen hakem ve gözlem ücretlerinin dağılımını sağlayan bir kurum olarak dikkat çeken Kahramanmaraş Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği’nde ani değişimin hesaplarla ilgili olup olmadığı merak uyandırdı.

Uzun zamandır dernek aktif olmasına rağmen bir türlü istenilen çalışmayı veremeyen ve medya kuruluşlarının hakem ve gözlemcilerle ilgili istenilen bilgilere olumsuz yanıt veren Atay’ın üyelerin imzası ile gerçekleşen kongrede aday gösterilmemesinin nedenin açıklanmasını istiyoruz.
Haber: Mahmut Beyaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER