Gençlik Merkezlerinde, gençler her türlü faaliyetten yararlanıyor

Gençlik Merkezlerinde, gençler her türlü faaliyetten yararlanıyor

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezleri, yılın 365 günü hizmet veriyor.

Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, değerlendirmek ve geliştirmek amacı ile kurulan Gençlik Merkezleri faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezlerinde, gençler her türlü faaliyetten yararlanıyorlar.


‘KURAN-I KERİM KURSLARI İLE BİRLİKTE SPOR KURSLARINI BERABER YÜRÜTTÜK’
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Gençlik Merkezlerinin çok aktif görevler yapmaya başladığını söyledi.Özelliklede genç neslin Gençlik Merkezlerinden sıkça yararlanmaya başladığının altını çizen Müdür Kabakçı şöyle konuştu; “Başta merkezdeki 12 Şubat Stadı kompleksiyle yan yana olan Gençlik Merkezimiz şu anda haftalık sirkülâsyonu en az 400 gencimiz buradan yararlanıyor. Bu okul dönemin de daha da artıyor. En az 20’ye yakın kursun etkinliği, faaliyeti burada uygulanabiliyor. Kursların başında başta eğitim amaçlı olmak üzere İngilizce, Türkçe, Rehberlik alanında kurslar. Yaz tatillerinde çocuklarımızı dinimizin gereği Kuran-ı Kerim kursları ile birlikte spor kurslarını beraber yürüttük. Sabah Kuran-ı Kerim, öğleden sonrada badminton, masa tenisi, voleybol, basketbol gibi branşları da birlikte götürdük. Çünkü çocukları senkronize ederek götürebilmek önemlidir. Şu anda Ebru kursu, son yıllarda yaptığımız mozaikle alakalı çok güzel bir kursumuz var. Nakış kursu var. Hanımlarla ilgili kilim, halı kursu var. Buna bağlı olarak bilgisayar kursu zaten devam etmektedir. Eylül ayından itibaren de gençlerin taleplerine göre siz gelin bize önerin dedik. İnteraktif bir çalışma olacak. Onlara da böyle görüşlerini sunarak da, kurslar açıyoruz. Bayanlara yönelikte zaman zaman kitre bebek kursu açıyoruz.”


‘GENÇLERE SUNACAĞIMIZ ALANLAR ORTAYA ÇIKTIKÇA BİZLER DAHA DA HAREKET ALANLARIMIZI GENİŞLETTİK’
İlçelerde bulunan Gençlik Merkezlerinde de aktif şekilde hizmet verdiğini ifade eden Kabakçı, “Elbistan da çok güzel bir Gençlik Merkezi ortaya çıktı. Çok donanımlı çok kapsamlı çalışmalarımız yürüyor. Sporla birlikte gençler her türlü faaliyetten yararlanıyor. Bunu yaygınlaştırarak diğer ilçelerimize de yapmayı planlıyoruz. Gençlerimizin böyle şeylere ihtiyacı var. Gençlere sunacağımız alanlar ortaya çıktıkça bizler daha da hareket kabiliyetimizi genişlettik, daha da iyi çalışmalar ortaya koymaya başladık, buda somut çalışmaları yansıtmaya başladı. Alanda ve sahada güzel çalışmalar ortaya çıkmaya başladı. Burada en önemli güzellik bu yaz binlerce gencimizi 3 günlük, 4 günlük gezilere götürdük. Değişik illeri tanımasına vesile olduk. Kamplara gönderdik dağ kampı, deniz kampı gibi kamplardan çok memnun ayrıldılar. Aynı zamanda eğitimde aldılar. Gençlik Merkezleri çok aktif bir çalışma dönemine girdi, sonuçlarını da gençlerden biz alıyoruz dinliyoruz. Bu imkânları hiç imkân bulamayan gençlere sunuyoruz. Buda devam edecek. İnşallah daha hareketli, daha aktif, daha proje üreten bir çalışma içerisinde olacağız” dedi.

Haber: Mahmut Beyaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER