Futbolda kurallar değişti! Sporculara ve teknik ekiplere yeni kurallar anlatılacak!

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulübü Federasyonu, taban birlikleriyle beraber sezon öncesi futbolda değişen yeni kuralların teknik ekip ve sporculara anlatılması amacıyla 8 Kasım Pazartesi günü eğitim toplantısı düzenleyecek. Eğitimin İl Hakem Kurulu tarafından verileceğini belirten ASKF Başkanı Ekrem Karaoğlan, “Tüm spor camiasını toplantıya bekliyoruz” dedi.

Futbolda kurallar değişti! Sporculara ve teknik ekiplere yeni kurallar anlatılacak!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır oynanamayan 1. Amatör Küme Büyükler Ligi, 14 Kasım Pazar günü start alacak. Bu çerçevede 2021-2022 sezonu öncesi değişen oyun kurallarını teknik ekip ve sporculara anlatmak isteyen Kahramanmaraş Amatör Spor Kulübü Federasyonu, taban birlikleriyle beraber 8 Kasım Pazartesi saat 18.30’da Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan Gençlik Merkezinde bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. Sporcu ve teknik ekibin müsabakalar esnasında sorun yaşamaması için yapılacak olan toplantıda bilgilendirme İl Hakem Kurulu tarafından yapılacak. Toplantıyla ilgili konuşan ASKF Başkanı Ekrem Karaoğlan, tüm spor camiasını toplantıya beklediğini söyledi.

“SPORCULARIMIZA VE TEKNİK EKİBİMİZE DEĞİŞEN OYUN KURALLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRELİM İSTEDİK”

Karaoğlan, konuyla ilgili şunları söyledi: “14 Kasım’da liglerimiz başlayacak. Sezonumuz başlamadan önce Amatör Spor Kulübü Federasyon olaraktan taban birliklerimizle beraber istedikki sporcularımıza ve teknik ekibimize değişen oyun kuralları hakkında bilgilendirelim istedik. Bu konuda İl Hakem Kurulumuzla gerekli görüşmeleri yaptık, hakem kurulumuz bizim teknik ekiplere ve sporcularımıza değişen oyun kuralları hakkında bilgilendirme amaçlı bir eğitim toplantısı organize edeceğiz. Eğitim toplantımız 8 Kasım Pazartesi akşam saat 18.30’da başlayacak. Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan  Gençlik Merkezindeki salonda bu eğitim gerçekleştireceğiz. Tüm spor camiasını oraya bekliyoruz. Çünkü değişen oyun kuralları hakkında bilgiler olursa müsabakalar esnasında da kendilerine bu konuda yardımcı olacağını düşünüyorum.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 17:26

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER