banner263

Dünya şampiyonları Kahramanmaraş’ta belirlenecek

Kahramanmaraş, düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü dolayısıyla Şalvar Güreşi Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. 6 Şubat Pazar günü gerçekleşecek organizasyona, 55 ülkeden yüzlerce sporcu katılım sağlayacak.

Dünya şampiyonları Kahramanmaraş’ta belirlenecek

Düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılını kutlayan Kahramanmaraş, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Güreş Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, ETNO Spor Konfederasyonu ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliğinde düzenlenecek olan Şalvar Güreşi Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor. 55 ülkeden yüzlerce sporcunun yer alacağı şampiyonaya, İsmail Balaban, Recep Kara, Osman Aynur ve Fatih Atlı’nın da aralarında bulunduğu 20 Kırkpınar Başpehlivanı da kol bağlayacak. 55, 60, 65, 70, 75, 80, 90 ve 130 kilo olmak üzere 8 sıklette yapılacak müsabakalar 6 Şubat Pazar günü Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan organizasyona vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

ÇOK SAYIDA ÜLKEDEN KATILIM

Güreşlere davet edilen ülkeler şunlar: Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kanada, Jameika, Kırgızistan, Moğolistan, Ruanda,  Afganistan, İran, KKTC, Brezilya, Gürcistan, Japonya, Kırım, Özbekistan, Rusya, Almanya, Bangladeş, Altay Cumhuriyeti, Dağıstan, Buryat Cumhuriyeti, Çeçenistan, Çuvaşiştan, Kazan,  Krasnoyarsk, Tataristan, Hakasya,  İnguşetya Cumhuriyeti, Karaçay Çerkes Cumhuriyeti (Adiğe), Krosnodor, Yakutistan.

Haber: Abdulsamet İspir

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER