Ceyhan TFF’ye sert çıktı

Ceyhan TFF’ye sert çıktı

Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan eski yönetimin hatalarından dolayı verilmiş cezalarını biriktirilerek bu yıl Kahramanmaraşspor’a toplu puan kesme cezaları olarak dönmesine tepki göstererek Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) sert bir dille eleştirdi.

Geçen sezon takımı devralan ve düşmekten son anda kurtaran Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, yeni sezonda ise iyi bir teknik kadro ve futbolcu kafilesi kurarak yeni sezona şampiyonluk parolası ile başlamak için sıkı bir mücadele örneği gösteriyor. Maddi ve manevi sorunların yanında eski yönetimden kalan sıkıntılarla da mücadele eden Başkan Ceyhan, eski yönetimin hatalarından oluşan cezalarına kendi yönetimi dönemine biriktirilerek yüklenmesi sonrası TFF’yi sert bir dille eleştirdi. Kahramanmaraşspor Store’de basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Ceyhan, hukuksal mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

‘BU ŞEHRİN TEK BAŞINA BIRAKILMIŞLIĞI DEVAM EDİYOR’
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Ceyhan, bu şehrin yalnızlığı devam ediyor dedi. Ceyhan, “Maalesef ki öteden beri bu şehrin yalnızlığı tek başına bırakılmışlığı halen devam ediyor. Bu sanki bizim üzerimize kara leke gibi yapışmış bir kaderimiz. Ama biz inanıyoruz ki geçen seneden başlattığımız mücadelemiz artarak daha da güçlenerek devam edecektir. Ben şunu bir daha söylemek istiyorum. Biz cama benzeriz, onlar bizi kırdıkça biz keskinleşiyoruz. Daha da güçleniyoruz” dedi.

‘TFF TARİHİNDE İLK DEFA BÖYLE BİR KARAR ALDI’
Geçen sezondan bu yana taraftarla birlikte bu takım için bu şehir için mücadele ettiğini söyleyen Ceyhan, kesilen cezaların mantıksızlığına da değinerek TFF’nin tarihinde ilk defa böyle bir kara aldığını söyledi. Ceyhan, “Hatırlarsanız geçen sezon biz takımı aldığımız da hemen üzerimizi çizmişlerdi bu takım küme düşer diye. Tabi o zaman mantıklı olarak baktığımız da biz takımı geç almıştık ve teknik sebeplerden ötürü biz kendi içimizde de bu ihtimalleri değerlendiriyorduk. Ama kriterlerimiz tamamen teknik nedenlerle ilgiliydi. Bizim yanımız da sadece taraftarımız vardı ve ben bir kere daha taraftarımıza bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. Biz geçen yıl inanan insanlar olarak inandık inat ettik düşmeyeceğiz dedik çok şükür düşmedik. Bu sene ise açılışımızı yaparken inandık inat ettik şampiyon olacağız dedik. Ama maalesef aldığımız bir habere göre yaklaşık bir hafta mücadele ettiğimiz kulüp lisansıyla ilgili bir haber geldi. Bu haber de akşam altı gibi geldi ki gün içerisinde uğraşacak itiraz edecek vaktimiz olmasın diye. Ben önce olayı kısaca anlatmak istiyorum. Olay kısaca kulüp lisans kriterlerine uymadığımızdan dolayı kesilen puanlar. Bir tarafta bir sezonda 3 puandan fazla puan kesilemez denilen bir olgu var. Bir tarafta kesilen 8 puan var. Bu puanların gerekçeleri olarak 2013 tarihli karar var ve bu 2012 yılını kapsıyor. Bu karara göre bize 2 puan kesme cezası vermişler. Benim bundan haberim yoktu ve bunu 25 Ağustos’ta öğrendim. Bunun dışında 2013 yılı için de bir karar var ve bu yıldan da 3 puan kesmişler. Ama o zaman ki yönetim kurulu bu kesintileri ertelemiş. 2014 yılında ise bizden 3 puan kesmişler ve sadece arşivden bir belgeye ulaşamadığımız için” ifadelerini kullandı.

‘BUNUN BİZE KASITLI OLARAK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ’
Alınan bu tür kararların özellikle de Anadolu takımlarına oldukça büyük zaralar verdiğini dile getiren Ceyhan, örnek olarak Ankaragücü takımını verdi. Ceyhan, “Eski yönetim kurulu bu kesilen puanları ertelediği halde TFF tarihinde ilk defa böyle bir karar alarak bu puanları topluyor ve bu yıl hepsini bir keseceğim diyor. Biz kulüp olarak bunun bize karşı yapılan bir operasyon olduğunu düşünüyoruz. Buğu Ankaragücü takımının 92 milyon TL borcu var. Ankaragücü’ne kesilen puan 3 puan Kahramanmaraşspor’a kesilen puan 8 puan. Ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum ve bunun mücadelesini de vereceğim. Büyüklerimiz bizi desteklemese de biz sonuna kadar bunun mücadelesini vereceğiz. Hukuk savaşını, mücadele savaşını her yerde vereceğiz” diye konuştu.

‘ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK’
Verilen cezaların sadece birkaç mali evrak eksikliğinden oluğun ve bu yüzden alınlarının ak başlarını dik olduğunu söyleyen Ceyhan, hiçbir şekilde bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi. Daha önceki yönetime de seslenmeyi ihmal etmeyen Ceyhan, hukuksal mücadelelerini sonuna kadar süreceğini ifade etti. Ceyhan, “Çok şükür ki verdikleri ceza mali kriterlere göre verilmiş bir ceza ki biz bunu asla kabul etmiyoruz. Bizim evraklarımız ve dosyalarımız orda avukatlarım en kısa sürede bu konu ile ilgili gereğini yapacak. 7 gün içerisinde biz zaten itiraz edeceğiz. Ama maalesef ki itiraz yeri takim kurulu ve bu kurul federasyonun kendi kurulu. Ama biz hukuki haklarımızı da sonuna kadar değerlendireceğiz. Şükürler olsun ki bizim yüzümüz ak alnımız açık. Kendilere göre verilen ceza gayrimeşru bir şey değil. Hırsızlıktan değil, zimmetten ya da farklı bir şeyden değil. Buradan bir kere daha o eski kulüp müdürüne sesleniyorum. Bu memleketin kaderi ile oynadın, bu evraklar nerede? Bu yılların evrakları hiçbir şekilde yok. Çok uğraştık ama bunların hiçbirini bulamadık. Gel gelelim bunların hiçbiri önemli değil biz buraya gelirken bu tip sıkıntıların olabileceğini zaten tahmin edebiliyorduk. Bunun mücadelesi için buraya geldik bunu temizlemek için buraya geldik. Belki de bu temizlikler sahada alınan başarıdan çok daha önemli bir başarı getirecek bize. Çünkü bu tip sorunlar kulüplerin geleceğini direkt olarak etkileyen sorunlar” dedi.

‘ŞEHRE VE TAKIMA SAHİP ÇIKIN’
Konuşmasında taraftara da seslenmeyi ihmal etmeyen Ceyhan, mücadelemizi en güzel şekilde sahada vereceğiz dedi. Ceyhan, “Bundan sonra taraftarlardan ricam kimse stada sivil gelmesin. Herkes formalarını giysin. Bu bir şehir seferberliğidir. Biz sahada sesimiz çıktığı kadar takımımızı destekleyeceğiz sahada ki aslan parçaları da terinin son damlasına kadar sahada oynayacaktır. Bize bunları layık gören saygıdeğer büyüklerimize cevabı ancak böyle vereceğiz. Lütfen şehrinize ve takımınıza sahip çıkın. Lütfen bu mücadeleye ortak olun. Bu Fatih Mehmet Ceyhan’ın mücadelesi bu değil tüm Kahramanmaraş’ın mücadelesi ben maddi ve manevi gücümün yettiği kadar Kahramanmaraşspor ’un başında olacağım ve sonuna kadar mücadele edeceğim” şeklinde konuştu.

‘HERKES BİRBİRİNİN POLİSİ OLSUN’
Kötü tezahürattan dolayı çok fazla ceza ödediklerini söyleyen Ceyhan, herkes birbirinin polisi olsun, bu tür cezalar belimizi büküyor dedi. Ceyhan, “Arkadaşlar bu mücadelemiz onurlu mücadeledir. Maddi cezalar zaten belimizi kırıyor. 2 veya 3 tane kötü tezahürat bizi fazlasıyla yıpratıyor. Benim sizden ricam maça gelen herkes birbirinin polisi birbirinin arkadaşı olacak. Birbirimizi uyaralım. Biz hep Kayseri’ye mi, Adana’ya mı, Gaziantep’e mi imreneceğiz. Bir günde biz güzel şeyler yapalım da onlar bize imrensin. Şehrin büyüklerinde buradan sesleniyorum artık bu şehre sahip çıksınlar. Ben Kahramanmaraşlıyım, Kahramanmaraşsporluyum ben bu şehri temsil ediyorum demekle olmuyor. İcraata geçmemiz lazım sayın büyüklerim. Bırakın spor başkanlığını Kahramanmaraşlı olarak ben sizden rica ediyorum. Biz gerekli her şeyi yapıyoruz. Bu şehir üreten çalışan vergisini veren bir şehir artık hak ettiğini alsın bu şehir. Bizleri yalnız bırakmayın. Taraftarla buradan bir kez daha sesleniyorum. Arkadaşlar herkes yanında birini tutup sahaya getirsin bu takıma bu şehre daha çok destek vermemiz lazım. Lütfen bu söylediklerime kulak asın. 3 yaşında, 5 yaşında, 55 yaşında hepsi maça gelsin. Gelin orada bulunun yeter. Ama lütfen kötü tezahürat etmeyin. Sonuna kadar takımımızı destekleyelim. Hiçbir şey bitmedi mücadelemiz yeni başladı” ifadelerini kullandı.

Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER