Büyüksırspor futbolcusu Mustafa, unutulmadı

Büyüksırspor futbolcusu Mustafa, unutulmadı

Büyüksırspor’un merhum futbolcusu Mustafa Kurt anısına, 10 CUP futbol turnuvası düzenleniyor.

Kahramanmaraş Amatör Mahalli Liglerde mücadele eden Büyüksırspor futbol takımının kaptanlığını yapan ve 2011 yılında serinlemek için girdiği barajda boğularak hayatını kaybeden Mustafa Kurt anısına, bu yıl 10 CUP futbol turnuvasının 2.ncisi düzenleniyor.

15 Ekim Perşembe günü başlayacak olan turnuvaya, Büyüksırspor, Dumlupınarspor, Fidanspor ve Arsan Sümerspor takımları katılacak. Günün ilk maçı 15 Ekip Perşembe günü Saim Çotur futbol sahasında saat: 18.00’da Dumlupınarspor ve Fidanspor arasında oynanacak. İkinci maç ise 16 Ekim Cuma günü aynı stat ve saatte Büyüksırspor ve Arsan Sümerspor arasında oynanacak. Bu maçlardan galibiyetle ayrılan takım 18 Ekim Pazar günü saat: 16.00’da Saim Çotur futbol sahasında final maçında karşı karşıya gelecekler.

Büyüksırspor Kulübü Başkanı İsmail Avanoğlu, Merhum futbolcu Mustafa Kurt’un Büyüksırspor takımında büyük bir iz bıraktığını söyledi.

Oynadığı futbolla ve kişiliği ile tanınan Mustafa’nın arkadaşları tarafından da sevilen bir sporcu olduğunu belirten Avanoğlu, “Mustafa gerçekten Büyüksırspor takımında büyük bir iz bıraktı. Takımımızın kaptanıydı, iyi bir insan ve iyi bir sporcuydu. Biz bu futbolcumuzu anmak ve kendisini unutmamak adına böyle bir turnuva düzenliyoruz. İlkini geçen yıl düzenlemiştik. Bu yılda 2. Düzenliyoruz” dedi.
Haber: Mahmut Beyaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER