Büyükler Ligi Kasım ayında başlayacak

Büyükler Ligi Kasım ayında başlayacak

Kahramanmaraş 1. Amatör Küme Büyükler Ligi Futbol karşılaşmaları, Kasım ayı içerisinde başlayacak.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu toplantı salonunda Türkiye Futbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ali Kazancı Başkanlığında toplanan İl Tertip Komitesi üyeleri, 1. Amatör Küme’de yer alan takımların fikstür çekimlerini gerçekleştirdiler. Gerçekleştirilen fikstür çekiminde, 1. Amatör Küme Büyükler Ligi maçlarının Kasım ayı içerisinde başlatılmasına karar verildi. Toplam 17 takımın katıldığı 1. Amatör Küme Büyükler Ligi A ve B grubu olmak üzere 2 grupta oynanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar Play-Off maçları oynamaya hak kazanacak. Play-Off maçlarında birinci olan takım doğrudan Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligine yükselecek. Grubunda son 2 sırayı alan takımlarda doğrudan 2. Amatör Küme’ye düşecekler.

‘TAKIMLAR ÇALIŞMALARA BAŞLADILAR’

Kasım ayı içerisinde başlatılması planlan Kahramanmaraş 1. Amatör Küme Büyükler Liginde yer alan takımlar ise çalışmalara başladılar. Ligin ilk çalışmasına başlayan ekiplerden ise 1. Amatör Küme B grubunda yer alan Fidanspor oldu. Yeni sezona güçlü bir yönetim değişikliğiyle giren Fidanspor, yaptığı yeni transferlerle BAL Ligini hedefliyor. Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş’ın en köklü kulüplerinden olan Fidanspor Başkanlığına seçilen işadamı Volkan Yalçın Çanakçı, takımı için ne gerekiyorsa yapıyor. Fidanspor, ilk çalışmasına Antrenör Bülent Okyaz nezaretinde başlarken, şu ana kadar takıma 32 futbolcu transfer edildi. Transfer edilen futbolcuların birçoğunun Antrenör Bülent Okyaz’ın memleketi olan Adana ilinde çeşitli takımlarda forma giyen futbolculardan oluştuğu öğrenildi.

Çalışmalara başlayan diğer bir takım ise Dumlupınarspor, oldu. Geçtiğimiz sezon 1. Amatör Küme’de Ligi orta sıralarda tamamlayan Dumlupınarspor, yeni sezona şampiyonluk parolası ile hazırlanıyor. Yaklaşık 10 yıl önce kapanarak mahalle halkı ve mahalle Muhtarı Serdar Şavkılı’nın destekleri ile 2 yıl önce yeniden Amatör Liglere katan Dumlupınarspor, çalışmalarını haftanın 3 günü Antrenör İbrahim Uyduran nezaretinde sürdürüyor. Yeşil-Siyahlı ekip şu ana kadar kadrosuna 10 futbolcuyu kattı.

Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER