Amatör takımlar, 83 futbolcu transferi gerçekleştirdi

Amatör takımlar, 83 futbolcu transferi gerçekleştirdi

2015-2016 futbol sezonunda Kahramanmaraş 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’nde mücadele verecek olan kulüpler, bir yandan hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da transfer çalışmalarına son sürat devam ediyorlar. Şu ana kadar Amatör takımlar içerisinde Fidanspor, 24 transfer yaparak ilk sırada yer alırken, kulüpler toplamda 83 transfer gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Amatör Mahalli Lig Büyükler kategorisine katılacak olan kulüpler, transfer çalışmalarına devam ediyor. Şu ana kadar Kahramanmaraş Amatör takımlarının içinde en çok transferi Fidanspor gerçekleştirdi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), tarafından daha önce transferin son günü 12 Ekim 2015 tarihi olarak belirlenirken, bu tarih TFF tarafından 19 Ekim 2015 Pazartesi gününe kadar uzatılmıştı. Bu kapsamda da, yeni sezonda takımlar kadrolarını güçlendirerek, 2015-2016 futbol sezonuna iddialı hazırlanıyorlar. Bu yıl Pazarcıkspor’un Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi’ne katılmamasından dolayı Kahramanmaraş 1. Amatör Küme’de şampiyon olan takım doğrudan BAL Ligine yükselecek.

BAL Ligi’ni hedefleyen ve yaptığı flaş transferlerle adından söz ettiren Kahramanmaraş’ın köklü kulüplerinden Fidanspor, şu ana kadar kadrosuna 24 futbolcu dâhil etti. Bu 24 futbolcudan birçoğunun ise profesyonel takımlardan transfer işlemi gerçekleştirildi.

Transferin diğer bir ismi ise Sakaryaspor oldu. Geçtiğimiz sezon 1. Amatör Küme şampiyonu olan ve BAL Ligi’ne yükselme final maçında Pazarcıkspor’a elenen Sakaryaspor, bu sezon 15 transfer yaparak, yine şampiyonluk iddiası ile Lige hazırlanıyor.

Kahramanmaraş 1. Amatör Küme’nin yeni takıma olan Kahramanmaraş Gençlerbirliği ise, yeni sezona 13 transfer yaparak giriyor.

Amatör takımların bir başka köklü kulüplerinden olan ve bir ara Liglerden çekilerek, mahalle Muhtarı Serdar Şavkılı ve mahalle halkının destekleriyle yeniden Amatör Liglere katılan Dumlupınarspor’da, bu sezon kadrosunu 10 futbolcuyla güçlendirdi.

Geçtiğimiz sezon 2. Amatör Küme Büyükler Ligini şampiyon olarak bitiren ve yeni sezonda da 1. Amatör Küme Büyükler Liginde mücadele edecek olan Kahramansarayspor’da, yeni sezon öncesi kadrosuna 3 futbolcu kattı. Kahramansarayspor, güçlü alt yapısı ile dikkat çekiyor. 1. Amatör Küme’nin bir başka yeni takımı olan Pazarcık Kartalkayaspor’da, kadrosuna 5 futbolcu dahil ederken, Bertizspor 4, Arsan Sümerspor 2, Ferhuşspor ise 1 transfer yaptı. Yapılan bu transferlerle birlikte Amatör Kulüpler, toplamda 83 futbolcu transferi gerçekleştirdi. Transferin son günü olan 19 Ekim 2015 Pazartesi gününe kadar ise, bu sayının 100’ü bulması bekleniyor.

Haber: Mahmut Beyaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER