Alpedo KMS alt yapı seçmeleri hafta sonu

Alpedo KMS alt yapı seçmeleri hafta sonu

Yeni sezonda iyi bir takım kuran Alpedo Kahramanmaraşspor, alt yapıya da iyi bir takım kurmak için çalışmalara başladı. Daha önce A takım için seçme yapan kırmızı beyazlı ekip bu hafta sonu alt yapı için de bir seçme yapacak.

Geçen sezon takımın içinde bulunduğu kritik durumdan dolayı alt yapıyla ilgilenemeyen Alpedo Kahramanmaraşspor yeni sezonda A takım kadar alt yapı çalışmalarına da önem veriyor. A takıma yeni Kahramanmaraşlı futbolculara yetiştirmek ve üst liglerde 46 numaralı futbolcu sayısını çoğaltmak için mücadele eden kırmızı beyazlı ekip bu doğrultuda ilk olarak Alpedo Kahramanmaraşspor Spor Akademisi’ni kurdu. Küçük yaştaki sporcu adaylarına yönelik kurulan spor akademisi hem sportif eğitimler hem de milli eğitim müfredatına uygun dersler vererek gençlere her alanda eğitim fırsatı sunuyor. Bu doğrultu da yapılan çalışmalarla alt yapının başına Ruhi Bilgi’yi getiren Alpedo Kahramanmaraşspor, Ruhi hoca yönetimin de alt yapı için futbolcu seçmeleri yapacak. Cumartesi günü Büyükşehir Belediyespor tesislerinde yapılacak olan seçme saat 15.30’da gerçekleşecek. Kahramanmaraşspor alt yapısında mücadele etmek isteyen 1994-2005 doğumlu futbolcu adayları seçmeye katılabilecek. Burada seçilen yıldız adayları hem Alpedo Kahramanmaraşspor alt yapısında hem de Alpedo Kahramanmaraşspor’a pilot olarak kurulan Kahramanmaraş Gençlerbirliği’nde değerlendirilecek. Bu sezon alt yapıda birçok kategoride mücadele edecek olan Alpedo Kahramanmaraşspor, U13,U15,U16,U17,U19 liglerinde Alpedo Kahramanmaraşspor olarak mücadele edecek. Bunun yanında büyükler 1. Kümede ise hem Alpedo Kahramanmaraşspor hem de pilot takım olan Kahramanmaraş Gençlerbirliği ile mücadele edecek. Pilot takım aynı zamanda U19’da da mücadele edecek.

‘ALT YAPI İÇİN GENÇ YILDIZ ADAYLARINI BEKLİYORUZ’
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alpedo Kahrmanmaraşspor Alt Yapı Koordinatöre Ruhi Bilgi, yeni sezonda oluşturulacak olan alt yapı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bu çalışmalar kapsamında ilk olarak Alpedo Kahramanmaraşspor Spor Akademisini kurduklarını söyleyen Bilgi, sonraki süreçte Alpedo Kahramanmaraşspor’ ve yine bu takımın pilot takımı olan Kahramanmaraş Gençlerbirliğin’e futbolcu seçeceklerini dile getirdi. Bilgi, “Alt yapıya yönelik çalışmalarımızda ilk olarak Alpedo Kahramanmaraşspor Spor Akademisi’ni açtık. Buraya 6-15 yaş arası öğrencilerimizi alıyoruz. Şu anda da bu spor akademimizin kayıtları devam ediyor. Bunlarla birlikte bu sezon Alpedo Kahramanmaraşspor olarak birçok alt yapıda kategoride mücadele edeceğiz. Bunlar arasında U13,U15,U16,U17 ligleri yer alıyor. Bunların yanında büyüklerde birinci kümede ve U19 yaş kategorisinde Alpedo Kahramanmaraşspor ve onun pilot takım olarak kurduğumuz Kahramanmaraş Gençlerbirliği takımı olarak katılacağız” ifadelerini kullandı.

‘SEÇMELER HAFTA SONU’
Konuşmasının devamında seçmeler hakkında kısa bir bilgi veren Bilgi, alt yapıdaki çalışmaların amacını da belirtti. Bilgi, “Amacımız iyi bir alt yapı ekibi kurarak Alpedo Kahramanmaraşspor’a futbolcu kazandırmak. Pilot takımımıza da bunun için kurduk. Bu takımımızda öncelikli hedef Bölgesel Amatör Lig sonraki hedef ise 3’üncü lig. Takımımızı 3’üncü lige çıkardığımız zaman burada geliştirdiğimiz sporcularımızdan yetenekli olanları kendini en iyi şekilde gösterenleri Alpedo Kahramanmaraşspor’a kazandıracağız. Hafta sonu yapacağımız seçmelere 1994-2005 doğumlu geç yıldız adaylarımızı bekliyoruz. Burada seçeceğimiz arkadaşlarımızı hem Alpedo Kahramanmaraşspor’a hem de pilot takımımız olan Kahramanmaraş Gençlerbirliği’nde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.
Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER